Indonezja
Sumatra

Bukittinggi

Bukittinggi jest niedużym miasteczkiem z ponad 90 tysiącami mieszkańców. Jest położone jeden stopień na południe od równika, w górzystym regionie , na wysokości 930 metrów nad poziomem morza, dzięki czemu tutejsza temperatura nigdy nie przekracza 25 stopni. Miasto uznawane jest za jedno z najbardziej urokliwych na Sumatrze i jest bardzo popularne wśród turystów.

Co zobaczyć w Bukittinggi

Bukittinggi jest otoczone trzema wulkanami, nieaktywnymi Tandikat i Singgalang oraz aktywnym Marapi, na który można się wspiąć.

Dziesięć kilometrów od Bikittinggi znajduje się rezerwat raflezji, największego kwiatu świata, którego średnica potrafi dochodzić do 1,5 metra. Raflezja kwitnie głównie w porze deszczowej ale nie tylko, warto się zapytać wcześniej, czy jest po co jechać.

W okolicy można uprawiać wspinaczkę skałkową, rafting na kilku rzekach o różnym stopniu trudności, paragliding oraz trekking w dżungli. Szczególnie ciekawa jest kilkudniowa trasa prowadząca nad jezioro Maninjau.

Ngarai Sianok

Tuż za miastem znajduje się spektakularny Ngarai Sianok, stumetrowej wysokości, długi na 15 kilometrów, skalny kanion zatopiony w zieleni ryżowych poletek.

Jak się dostać do Bukittinggi

Bukittinggi jest oddalone o 2 godziny drogi od Padang, gdzie znajduje się najbliższe lotnisko. Przejazd do Harau Valley potrzeba jednej godziny. Na podróż nocnym autobusem do Parapat nad jeziorem Toba trzeba przeznaczyć przynajmniej 15 godzin.

Opinie o Bukittinggi
+ DODAJ

Taki sobie
Samo miasto raczej przereklamowane, choć fajne warungi rozstawiają się wieczorem na głównej ulicy.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Bukittinggi