Indonezja
Sumatra

Gunung Marapi

Gunung Marapi jest jednym z najaktywniejszych wulkanów na Sumatrze i popularnym celem wypraw miłośników górskiej wspinaczki. Znajduje się w pobliżu miasta Bukittingi i sięga na wysokość 2891 metrów nad poziom morza.

Trekking na wulkan Marapi

Trekking rozpoczyna się w wiosce Kota Baru. Sprawnej osobie wejście na krawędź krateru nie powinna zając więcej, niż 4 godziny marszu, kolejne pół godziny jest potrzebne, aby idąc krawędzią dotrzeć do jej najwyższego punktu na wysokości 2757m. Startując o godzinie 1 w nocy masz szansę dotrzeć na górę akurat na czas wschodu słońca, który jest z tej wysokości wręcz spektakularny. Można stąd dostrzec położony 100km dalej wulkan Kerinci.

Najwyższy szczyt Marapi, na wysokości 2891m jest z tego miejsca widoczny, ale nie osiągalny. Aby go zdobyć, należy rozpocząć wspinaczkę w wiosce Kacawali i przeznaczyć na nią dwa dni, z noclegiem na zboczu góry. Ta trasa jest bardzo mało popularna, niebezpieczna i bardzo trudna technicznie, nierzadko oznacza wspinaczkę po stoku o nachyleniu 80-90 stopni.

Opinie o Gunung Marapi
+ DODAJ

Fajny
Przyjemna, choć wcale nie zachwycająca trasa.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 3/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Gunung Marapi