Bangladesz

Dhaka

Dhaka jest wielkim, przeludnionym (12 milionów mieszkańców), nieco chaotycznym miastem, stolicą Bangladeszu. Jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym na codzień na ulicach jest tak dużo ludzi, że aż tworzą się korki. Blisko pół miliona riksz i niewiele mniej innych pojazdów także robią swoje. Dhaka może być męcząca, ale ma też swoje uroki. Najstarsza część miasta, zwana Old Dhaka, robi duże wrażenie, z całą swoją architekturą, sklepikami, kolorowymi bazarami i tłumami ludzi, którzy potrafią otoczyć turystę wianuszkiem i z ciekawością mu się przyglądać. Do odwiedzenia są równiesz dziesiątki meczetów, kilka świądyń hinduskich i buddyjskich, muzea, parki i trochę ciekawych budynków, szczególnie orginalny budynek parlamentu. Ponieważ ważną rolę w życiu miasta odgrywa rzeka, warto wynająć łódź wraz z wioślarzem i spędzić parę godzin przyglądając się życiu na rzece i na jej brzegach.

Z Dhaki do Khulny kursuje bardzo popularny, ponad stuletni, statek rzeczny Rocket Steamer.

Opinie o Dhace
+ DODAJ

Zachwycający
Nie lubię miast ale to jest wyjątek. Wystarczy pozwiedzać okolice i już zaczyna się egzotyka.
Zachwycające
Bylem z żoną w Bangladeszu w Marcu... Potwierdzam co napisane powyżej :) Polecam rejs wspomnianym Rocket Steamer - niezapomniane przeżycie, fantastyczne krajobrazy, cudowni ludzie - czasem aż za bardzo;) Można poczuć, że się cofnęło o jakieś 100 lat.
Bardzo fajne
Dhaka jest super, bardzo intensywne miasto pod każdym względem.
Bardzo fajne
Bardzo duże i niemiłosiernie zatłoczone miasto. Jak na Bangladesz dość ciekawie miejsce do odwiedzenia, tym bardziej, że trudno je ominąć. Koniecznie trzeba zobaczyć Old City oraz przepłynąć się łodzią po rzece.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Bangladesz > Dhaka