Singapur

Singapur jest miastem-państwem, położonym na wyspie, na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, zaledwie 137km na północ od równika.

Opinie o Singapurze
+ DODAJ

Zachwycający
Jedno z piękniejszych azjatyckich miast, troche bajkowe.Bardzo czyste, bardzo dobrze skomunikowane, dobrze oznakowane nie sposób się zgubić.
Bardzo fajny
Singapur bywa nazywany ?Dalekim Wschodem w pigułce? ale choćby się starał jak mógł, nigdy nie będzie miał wiele wspólnego z prawdziwą Azją, no chyba że to cała Azja się zmieni. Miasto jest czyściutkie i drogie, na ulicach nikt nie trąbi i wszystko jest doskonale zorganizowane oraz dopięte na ostatni guzik. A jednak swoisty koktajl etniczny, a także bazar kuchni świata, przemyślany rozmach i przyszłościowy charakter Singapuru potrafią przybysza z Europy zachwycić i onieśmielić.. co w pewnym stopniu nadaje mu egzotyki i czyni go szalenie interesującym. Ale nie na tyle, by zostawać w nim na dłużej po obejrzeniu co ważniejszych jego atrakcji.
Fajny
Dwa - Trzy dni wystarczą aby zobaczyć co najciekawsze. Drogie hotele. Dobre i relatywnie nie drogie jedzenie w Chinatown. Ciekawy Ogród botaniczny, I Marina Bay nocą.
Fajny
Zdecydowana odmiana vs pozostałe kraje regionu Czysto to przede wszystkim warto podkreślić oraz świetna komunikacja miejska 3 dni w Singapurze pozwoliły zwiedzić większość miejsc, które warto zobaczyć Warto podkreślić, że to miejsce nie należy do tanich
Zachwycający
Pierwszy :) Byłem w 2015 i bawiłem się w mieście świetnie. Już nie chodzi tylko o rejon Marina Bay, ale coś fantastycznego to oceanarium SEA Aquarium na wyspie Sentosa. Druga bomba to zoo i night safari. Ciekawa dzielnica Little India. Minus to ceny noclegów, które są drogie i lepiej zrobić prebooking niż szukać na miejscu, bo brak tu backpackerskiego centrum jak np. w BKK
Średnia ocena na podstawie 5 opinii: 4/5.
Przewodnik > Singapur