Indonezja
Sumatra

Danau Maninjau

Danau Maninjau jest wulkanicznym jeziorem, powstałym w wyniku eksplozji wulkanu Maninjau ponad 50 tysięcy lat temu. Jest długie na 17km, szerokie na 8km i otoczone polami ryżowymi, zielonymi wzgórzami oraz 600 metrowej wysokości ścianą krateru pokrytą dżungli. Nad brzegiem jeziora znajduje się wioska, w której można znaleźć kilka pensjonatów i restauracji.

Co zobaczyć nad jeziorem Maninjau

Danau Maninjau jest świetnym miejscem na przyjemny wypoczynek. Można tu uprawiać sporty wodne, spacerować wśród poletek ryżowych, eksplorować dżunglę, albo skorzystać z 60-cio kilometrowej ścieżki rowerowej wokół jeziora.

Średnia temperatura wody w jeziorze wynosi 30℃.

Trekking nad jezioro Maninjau

Nad jezioro można się dostać na piechotę, idąc przez dżunglę popularną kilkudniową trasą trekkingową. Przewodnika na taką wyprawę można wynająć w Bukittinggi.

Jak się dostać nad Danau Maninjau

Jezioro położone jest 38 kilometrów na zachód od Bukittinggi. Prowadzi do niego słynna, górzysta trasa z 44 zakrętami, której pokonanie zajmuje 2 godziny.

Opinie o Danau Maninjau
+ DODAJ

Zachwycający
Fantastyczne miejsce! Polecam przyjechać odpowiednio wcześnie i objechać spokojnie na rowerze :))
Bardzo fajny
Warto wynająć skuter i objechać jezioro.
Fajny
Niestety na trekkingu nie byliśmy, a samo jezioro jest po prostu fajne. Pewnie wygląda jeszcze lepiej gdy nie ma chmur.
Zachwycający
Najwyższa nota za trekking. Woda w jeziorze czysta, choć trochę chłodna. A w ogóle, to co to za pomysł, żeby w kraju, który ma tak dużo oceanu z każdej strony, kąpać się w jeziorze, jak na mazurach.
Bardzo fajny
Jezioro dość urocze, ale trekking z Bukittinggi nad jezioro absolutnie fantastyczny. Polecam małe schronisko na zboczu kaldery, w środku dżungli, z wodospadem służącym za łazienkę.
Średnia ocena na podstawie 5 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Danau Maninjau