Bangladesz

Srimangal

Srimangal jest niedużym miasteczkiem słynącym z położonych w okolicy malowniczych plantacji herbaty, należących do nawiększych na świecie. Plantacje zaczynają się tuż za miastem i ciągną kilometrami wśród okolicznych wzgórz i lasów tworząc przepiękny krajobraz. Najprzyjemniej jest zwiedzać je z perspektywy rowerowego siodełka. Niektóre zakłady przetwórcze można zwiedzić, przyjrzeć się procesowi produkcji i oczywiście skosztować herbaty niemal "prosto z krzaka".

Poza herbatą uprawia się tu również kauczuk, ananasy oraz cytryny.

Opinie o Srimangal
+ DODAJ

Zachwycający
Super baza wypadowa. Można pożyczyć rower i zwiedzić okolice. Pojeździć pociągami po miasteczkach. Nieopodal park narodowy coś ala jungla i jeśli zaprosi cię jakiś tubulec z plemion tam mieszkających to fajnie.
Bardzo fajne
Jedno z fajniejszych miejsc w Bangladeszu, ale ładniejsze plantacje herbaty widziałam w Indiach.
Bardzo fajne
Moim zdaniem najfajniejsze miejsce w Bangladeszu. Piękne dywany herbaty ciągnące się aż po horyzont i ogólnie fajny, zrelaksowany klimat. W jednym z biur podróży pracuje wyjątkowo sympatyczny człowiek, sam was znajdzie na ulicy, bo dostaje chyba cynk o każdym zagranicznym turyście przyjeżdżającym do miasta. Można u niego wypożyczyć rowery.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 4/5.
Przewodnik > Bangladesz > Srimangal