Indonezja
Sumatra

Medan

Medan jest dużym, chaotycznym, zatłoczonym, dość nowoczesnym ale niezbyt interesującym miastem na Sumatrze. Ma 2 miliony mieszkańców, co czyni je największym miastem na wyspie i trzecim pod względem wielkości w całej Indonezji. Jest bardzo wielokulturowe, mieszkają w nim Batakowie, Malajowie, Jawajczycy, Hindusi, Chińczycy i wiele innych grup etnicznych, co widać szczególnie w bardzo bogatej ofercie kulinarnej, z czego Medan słynie.

Z racji posiadania międzynarodowego lotniska (połączenia między innymi z Malezją i Singapurem) i dobrego skomunikowania z wieloma miejscami na Sumatrze, większość turystów traktuje Medan jedynie jako miejsce przesiadkowe w drodze nad jezioro Toba, do Berastagi, czy Bukit Lawang.

Co zobaczyć w Medan

Koniecznie trzeba zobaczyć imponujący meczet Mesjid Raya.

Opinie o Medan
+ DODAJ

Nieciekawy
Ze wszystkich dużych miast Indonezji Medan wspominam najgorzej. Strasznie głośne, brudne, zakorkowane, a chodniki jeśli są to (tradycyjnie) z wielkimi dziurami, na które naprawdę trzeba uważać.. Za to jeśli gdzieś próbować duriana ? tu podobno są najlepsze w całej Indo (mi i tak nie smakował). Plus za dobre i szybkie połączenie kolejowe z portem lotniczym Kualanamu.
Nieciekawy
Bylam tam w 2011.Najbrzydsze miasto jakie w zyciu widzialam. Zarcie fatalne, ulice paskudne i zagadkowe wyrwy w chodnikach, ktore by ominac to trzeba wejsc na jezdnie.Trzeba uwazac by nog nie polamac.
Nieciekawy
Nieciekawe miasto, ale najwięcej kombinacji lokalnych połączeń lotniczych na wyspie.
Nieciekawy
Istotne tylko jako punkt przesiadkowy, nic poza tym.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 1/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Medan