Indonezja
Sumatra

Ketambe

Ketambe jest małą wioską pięknie położoną na skraju Parku Narodowego Gunung Leuser. Można tu znaleźć kilka pensjonatów oraz małych restauracji i niewiele poza tym. To miejsce może być świetną alternatywą dla osób, którym przeszkadza nadmierna turystyczność i komercjalizacja położonego po drugiej stronie parku Bukit Lawang.

Ketambe jest świetną bazą wypadową do eksploracji okolicznej dżungli. Na miejscu można znaleźć wykwalifikowanych przewodników i niezbędny ekwipunek. Można wybierać spośród licznych tras, od kilkugodzinnych do kilkunastodniowych. Możliwe jest przejście do Bukit Lawang w ciągu 6 dni, albo wejście na Gunung Leuser (3381m) w ciągu 12-14 dni.

W dżungli można spotkać wolno żyjące orangutany, gibony i wiele innych zwierząt. W okolicy żyją bardzo rzadkie sumatrzańskie tygrysy, sumatrzańskie nosorożce oraz dzikie słonie, ale trzeba mieć dużo szczęścia, żeby je spotkać.

W pobliżu Ketambe znajdują się również gorące źródła, w których można się wykąpać oraz rzeka z warunkami do uprawiania raftingu.

www.ketambe.com

www.gunung-leuser-trek.net

Jak się dostać do Ketambe

Przejazd minibusem z Medan do Ketambe zajmuje około 8-9 godzin.

Opinie o Ketambe
+ DODAJ

Taki sobie
Znacznie lepsza alternatywa od Bukit Lawang do rozpoczęcia treku, ale sama wioska nie ma nic w sobie. Dżungla ma.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Ketambe