Indonezja
Flores

Pulau Kanawa

Pulau Kanawa jest małą, uroczą, spokojną wysepką położoną na skraju Parku Narodowego Komodo, 15 km od portu Labuan Bajo. Wyspa ma 32 hektary powierzchni, na jej środku znajduje się wzgórze (97m) z pięknymi widokami na park oraz fantastyczne piaszczyste plaże, można ją obejść dookoła w pół godziny.

kanawaislandresort.com

Co zobaczyć na Kanawie

Kanawa jest otoczona nienaruszoną, pełną życia, rafą koralową, dostępną do snorkelingu z samego brzegu. Można tu spotkać żółwie, rekiny oraz manty.

Na Kanawie można wynając prosty domek przy plaży, albo zamieszkać we własnym lub miejscowym namiocie. Jest tu też restauracja serwująca lokalne przysmaki i małe centrum nurkowe. Z dobrodziejstw elektryczności można korzystać tylko przez kilka godzin dziennie. Z Kanawy można udać się na wycieczkę na pobliskie wyspy Komodo i Rinca.

Kanawa jest doskonałym miejscem na relaks i plażowanie bez tłumu turystów i głośnych imprez.

W pobliżu znajduje się równie urokliwa wysepka Pulau Seraya.

Jak się dostać na Kanawę

Na Kanawę można się dostać łodzią z Labuan Bajo na Flores.

Opinie o Pulau Kanawa
+ DODAJ

Bardzo fajny
Ładna rafa bardzo płytko i blisko przy brzegu. Niesamowity widok z pomostu na rafę, widoczną przez tę krystalicznie czystą wodę. Miejsce raczej na kilka godzin, niż kilka dni.
Zachwycający
Fantastyczna na odpoczynek i dla chętnych rejs na Komodo :-)
Zachwycający
Piękne miejsce. Dojazd za darmo z portu w Labuchan Bajo. Poiękna rafa przy wyspie - dostęp z plaży. Dobre miejsce wypadowe na nurkowanie. 1 restauracja, wspaniali ludzie, możliwe formy zakwaterowania - ceny od 165 do 365 tys rupii za dobę. Potrzebujesz info pisz na jan.golab małpa wp.pl
Bardzo fajny
Piękna mała wysepka, nie ma tu nic do robienia, ale czasem właśnie o to chodzi.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Indonezja > Flores > Pulau Kanawa