Indonezja
Sumatra

Gunung Kerinci

Gunung Kerinci jest położonym na Sumatrze najwyższym wulkanem Indonezji. Sięga 3805 metrów nad poziom morza i znajduje się w Parku Narodowym Kerinci Seblat. Z jego szczytu rozciągają się zachwycające widoki na otaczającą wulkan dżunglę oraz sąsiednie wulkany. U podnóża Gunung Kerinci znajdują się efektowne plantacje herbaty.

Trekking na wulkan Kerinci

Wejście na szczyt wulkanu nie jest trudne techniczne ale wymaga niezłej kondycji. Wspinaczka zajmuje 2 dni z jednym noclegiem po drodze. Jedzenie, wodę i ekwipunek campingowy trzeba zabrać ze sobą.

Trek rozpoczyna się zwykle w wiosce Kersik Tuo. Można tu przenocować, a także wynająć potrzebny ekwipunek, jak ciepłe ubrania, śpiwór oraz kupić żywność. Pierwszy dzień treku, to 7-8 godzin wspinaczki do base campu na wysokości 3040 metrów, gdzie spędza się noc. Następnego dnia startując o godzinie 3 rano, po 3-4 godzinach wspinaczki dociera się na sam szczyt, akurat na czas, by podziwiać wschód słońca, który jest wyjątkowo spektakularny. Zejście z powrotem na dół zajmuje około 5 godzin, warto wówczas zatrzymać się na chwilę relaksu w gorących źródłach.

Bardzo sprawni trekkerzy są w stanie wejść na samą górę i wrócić w ciągu 12-14 godzin bardzo długiego dnia, ale wówczas nie ma szans na piękne widoki, bo szczyt wulkanu zazwyczaj tylko wczesnym rankiem jest wolny od chmur i mgły.

Jak się dostać pod wulkan Kerinci

Wioska Kersik Tuo jest oddalona o 6-8 godzin jazdy samochodem od Padang. Można tam dojechać publicznym transportem, ale nie istnieje bezpośrednie połączenie i podróż może zająć cały dzień.

Opinie o Gunung Kerinci
+ DODAJ

Fajny
Ciekawy wulkan, nie należy do najpiękniejszych w Indonezji, ale dla sportu warto go zdobyć.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 3/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Gunung Kerinci