Indonezja
Sumatra

Kerinci Seblat

Kerinci Seblat jest największym Parkiem Narodowym na Sumatrze i jednym z największych w Indonezji. Na ponad 14 tysiącach kilometrów kwadratowych górzystego, pokrytego lasem deszczowym terenu mieszka kilkaset gatunków ptaków, kilkadziesiąt gatunków ssaków, w tym słonie, nosorożce, leopardy, niedźwiedzie, wiele odmian małp, tapiry oraz sumatrzańskie tygrysy, których jest tu znacznie więcej, niż w jakimkolwiek innym sumatrzańskim parku narodowym, a także wiele innych zwierząt.

Park Narodowy Kerinci Seblat leży na uboczu głównego sumatrzańskiego turystycznego szlaku i niewielu zachodnich turystów tu zagląda.

Trekking

Park oferuje doskonałe warunki trekkingowe, dostępne są trasy zajmujące od kilku godzin do kilkunastu dni, w trakcie których można wspinać się na wulkany, przedzierać się przez gęstą dżunglę, obserwować ptaki, poszukiwać tygrysów, podziwiać wodospady, zwiedzać jaskinie i kąpać się w gorących źródłach.

Gunung Kerinci

Na terenie parku znajduje się siedem wulkanów, z czego pięć aktywnych, w tym najwyższy wulkan Indonezji Gunung Kerinci (3805m), którego szczyt można zdobyć w ciągu dwudniowej wyprawy. Na jego zboczu znajduje się warta uwagi plantacja herbaty, podobno druga po Darjeeling najwyżej położona na świecie.

Gunung Tujuh

Gunung Tujuh (1905m) jest łatwiejszy do zdobycia, wystarczą 3-4 godziny wspinaczki, a na jego szczycie znajduje się jezioro, nad którym można przenocować o ile masz ze sobą sprzęt campingowy.

Gunung Junyit

Zdobycie kolejnego wulkanu, Gunung Kunyit, wymaga czterech godzin wspinaczki.

Danau Kaca

Zdecydowanie warte odwiedzenia jest Danau Kaca, położone w dżungli jezioro z krystalicznie czystą, błękitną wodą. Dotarcie do niego wymaga 4 godzin marszu przez gęsty las.

Opinie o Kerinci Seblat
+ DODAJ

Fajny
Park może i ciekawy, ale infrastruktura pozostawia sporo do życzenia. A może to właśnie największa zaleta tego miejsca.....
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 3/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Kerinci Seblat