Indonezja
Flores

Gunung Inerie

Gugung Inerie jest nieaktywnym wulkanem o wysokości 2245m, położonym w pobliżu miasta Bajawa na wyspie Flores. Jest najwyższym wulkanem i drugim pod względem popularności szczytem wspinaczkowym na wyspie, po bezkonkurencyjnym wulkanie Kelimutu.

Trekking na wulkan Inerie

Trasa trekkingu rozpoczyna się w wiosce Watumeze oddalonej o 30 minut jazdy samochodem od Bajawy. Dotarcie do krawędzi krateru, skąd rozpościera się fantastyczny widok na krater i okolice powinna zająć 2-3 godziny, a kolejne pół godziny trzeba poświęcić na dojście do najwyżej położonego punktu. Idąc krawędzią można obejść cały krater dookoła. Wspinaczka jest dość wymagająca zarówno wytrzymałościowo, jak i technicznie. Niezbędne jest dobre obuwie, przydadzą się również rękawiczki, bo ewentualna wywrotka na wulkanicznych skałach nie jest szczególnie przyjemna.

Ponieważ cała trasa wspinaczki jest mocno nasłoneczniona i nie ma szans na odrobinę cienia, zaleca się rozpoczęcie wspinaczki o 6-7 rano, ale żeby zobaczyć wschód słońca ze szczytu, należy wystartować o 3 w nocy.

Opinie o Gunung Inerie
+ DODAJ

Bardzo fajny
Mój pierwszy wulkan w Indonezji, więc zachwycający ;)
Fajny
Dość przyjemny wulkan, choć wcale nie zachwycający.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Flores > Gunung Inerie