Chiny

Guilin

Guilin jest średniej wielkości miastem, malowniczo położonym, nieprzeciętnej urody, z licznymi atrakcjami w okolicy, bardzo popularnym wśród turystów.

Poza kilkoma efektownymi pagodami i bardzo ładnymi parkami w samym Guilin, warto zobaczyć parę miejsc poza miastem, jak wioska Longji i jej tarasy ryżowe, wioska Longsheng, w której mieszkają mniejszosci etniczne, czy wyjątkowo piękne miasteczko Yangshuo i jego okolice.

Opinie o Guilin
+ DODAJ

Fajny
Miasto przyjemne na jedną noc (w przesiadce do Yangshuo - godzina jazdy busem). Jedliśmy tu jedne z najtańszych i najlepszych śniadań w całych Chinach! Zeszliśmy tylko kawałek z głównej ulicy w bok około 9 rano. Zapłaciliśmy 3 zł za pełen talerz! Elephant Hill można sobie darować - jedna ogrodzona skała i sporo pieniędzy za wejście. Rejs po kanałach też drogi/chińskojęzyczna obsługa - ciężko dowiedzieć się czy posiłek jest w cenie, ale w 1,5 h można zobaczyć skałę ze statku - najlepiej nocą.
Fajne
Samo miasto mało ciekawe, najlepiej potraktować je jako bazę wypadowa do Yangshou - oczywiście poprzez spływ rzeka Li:))
Fajne
Guilin ma dwa oblicza. Najfajniej jest mieć hotel przy rzece, w okolicach jeziorek.
Bardzo fajne
W Yanshuo jest ciekawiej ale Guilin ma swoj klimat
Fajne
Przyjemne miejsce, otoczenie - bajkowe - podróż do Yanshuo - I know everybody does it but they do it for A REASON!!!!!!! :))))))
Fajne
Przyjemne miasto, czasem za duże i zbyt nowoczesne, ale wiele miejsc jest bardzo fajnych. Niesamowite góry w okolicy.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 3/5.
Przewodnik > Chiny > Guilin