Chiny

Yangshuo

Yangshuo jest niewielkim, bardzo turystycznym miasteczkiem, położonym w bajecznej scenerii, wśród krasowych wzgórz o fantazyjnych kształtach.

Najwłaściwszą formą spędzania czasu w Yangshuo są wycieczki piesze lub jeszcze lepiej rowerowe po okolicy, ewentualnie rafting lub kayaking po rzece Li, albo wspinaczaka skałkowa.

Yangshuo oddalone jest o 1,5 godziny jazdy autobusem od Guilin. Tę trasę można też pokonać stateczkiem wycieczkowym, w nieco dłuższym czasie, ale z lepszymi widokami po drodze.

Opinie o Yangshuo
+ DODAJ

Zachwycający
Piękny rejs rzeką. Przez 4h nie można oderwać wzroku i robi się setki zdjęć. Potem wszystkie wyglądają podobnie, ale to nieprawda :)
Bardzo fajny
Za dużo ludzi w miasteczku, ale warto wynając rowery i pojeździć po okolicy - widoki super, wieś ciekawa.
Zachwycający
Zamówiliśmy 3 dniową wycieczkę z prywatnym przewodnikiem - którym okazał się Rosjanin, który ożenił się z Chinką. Super sprawa - za całość wyszło nas ok 200-300 zł za osobę. 2 dni jazdy autem po okolicy (Stare wioski z kamienia bez spoin - stone village - warte zobaczenia! Groby chińczyków na polach, countryard - dom z dziedzińcem, zabrał nas też do opuszczonego domu dworzanina chińskiego sprzed 150 lat - świetne. Weszliśmy na punkt widokowy na zakręt rzeki Li, spływaliśmy tratwa rano - aby nie płynąć w tłumie łódek, całodniowo jechaliśmy rowerem po okolicy - Moon Hill, zabytkowe mosty, Water Cave - jaskinia z błotem. Było fantastycznie. Noclegi są bardzo tanie ok 30 zl za super hostel o wysokiej jakości i czystości przy deptaku i z tarasem na dachu! Można zamówić pokaz łowienia kormoranami ryb! Jedzenie w okolicy średnie poza naleśnikiem z Yangshuo - koło szkoły podstawowej stoi taka pani rano - mniam! I jest jeszcze przy głównej ulicy bar muzułmański z ręcznie robionym makaronem na żywo!
Bardzo fajny
Pieknie spokojnie, spacery, rowery ewentualnie spływ bambusową łódką za 90 zł ( 30 min ) a w zdłuż spływu biegnie trasa spacerowa około 5-6 h. nieopodal miasteczka jest kąpielisko nad rzeką. (Nie umrzecie od wody). Jedyny minus jest taki ż jeżeli wam się znudzi to wszędzie jest kawałek. Np trasa Longji - Yangshuo niemozliwa w 1 dzień. Ale warto warto
Zachwycający
Zdecydowanie polecam!! piękne krajobrazy. Warto wynająć rower i wybrać sie na wycieczke po okolicy, pobładzić po okolicznych wioskach. Poza tym spływ pontonowy to wspaniale przezycie - ani jednego białego człowieka, za to mnóstwo chinczykow skorych do lania sie wodą i świetna zabawa :) spływ na tratwach przy to totalna nuda. Poza tym jest mnostwo wycieczek organizowanych przez biura (m.in na tarasy ryżowe), ze mozna tu spędzić całe tygodnie nie nudząc sie. Gorąco polecam!
Zachwycający
Magiczne miejsce . Niesamowite wrazenie robi wieczorny spektakl - Impresje z Yangshuo na wodzie , wokol gory i ksieżyc , to rzeczywiscie przeneisienie w czasie .Oczywiscie koniecznie rejs stateczkiem z Giulin oraz leniwy spływ na rzece Li wsrod bambusow Feniksa
Zachwycające
Cudowne miejsce, zdecydowanie najciekawsze punkt mojej wycieczki po Chinach:) Gorąco polecam przejażdżkę rowerowa, podczas które można doświadczyć prawdziwego klimatu chińskiej wsi, oraz niesamowity wieczorny spektakl z cyklu światło i dźwięk w Yangshuo, gdzie sceną jest woda a pobliskie pagórki krasowe stanowią scenografie...cudne!
Bardzo fajne
Śliczne krajobrazy. Faktycznie rowerem można dotrzeć w bardzo ciekawe miejsca .
Zachwycające
Jedne z najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Pomimo fatalnej pogody i zatrucia pokarmowego i tak wspominam Yangsuo bardzo ciepło. Polecam pensjonat Snow Lion Resort - poza miasteczkiem, bardzo przyjazna atmosfera. Koniecznie trzeba wypozyczyć rower.
Zachwycające
Przepiekne miejsce! po prostu trzeba zobaczyć!
Bardzo fajne
Ma swój klimat i urok ,wycieczka rowerowa po okolicy daje mozliwość poczucia klimatu Chin , warto bedąc w okolicy odwiedzic to miasteczko :)
Zachwycające
Te gory sa cudowne , bardzo polecam wycieczke rowerowa po okolicy
Zachwycające
Miasto ma cudowna atmosfere. Otoczone jest cudownymi wzgorzami i bajeczna rzeka. Mozna tam zakupic oryginalne pamiatki z Chin, bo bardzo niskich cenach. Mozna tam przyjemnie spedzic dzien a noca zaszalaec w jednym z wielu klubow. Magiczne miejsce, polecam!
Zachwycające
cudowne miejsce, zachwycające krajobrazy i ludzie , którym tak niewiele potrzeba do szczęścia... dzieci uśmiechnięte i cieszące się z drobnych prezentów.... flisacy, którzy pięknie śpiewają, a ich melodie odbijają się echem od krasowych wzgórz... pobyt tam to jak przeniesienie w czasie
Zachwycające
Pogoda nam nie dopisała, była powódź i zalało Yang Shuo - nie mogliśmy popłynąć po rzece Li ani nigdzie ale nawet to co zobaczyliśmy wystarcza żebyśmy spróbowali następnym razem jeszcze raz, może tym razem pogoda dopisze.
Zachwycające
nieziemskie krajoborazy wokól, coś niespotykanego gdzie indziej na Świecie. Połacie krasowych wzgórz... Samo Yangshuo to nic specjalnego, ale wystarczy wypożyczyć rower i jechać dolinkami jechać, jechać przez nieziemską bajkową krainę...
Zachwycające
mozna zaszyć się w okolicznym niezwykłym otoczeniu
Bardzo fajne
genialne krajobrazy, przyjemne miasteczko (choc moze ciut zbyt zamerykanizowane), polecam!
Bardzo fajne
Jedno z fajniejszych miejsc w Chinach, przynajmniej moim zdaniem.
Zachwycające
Jedno z najpiękniejszych miejsc w Chinach. Wzgórza mają niesamowite kształty i robią olbrzymie wrażenie.
Średnia ocena na podstawie 20 opinii: 5/5.
Przewodnik > Chiny > Yangshuo