Tajlandia

Koh Adang

Koh Adang jest niedużą (30 km kwadratowych powierzchni) wyspą leżącą w Morskim Parku Narodowym Tarutao. Turystyka jest na niej mocno limitowana, możliwości noclegowe ograniczają się do wynajętego pokoju przy biurze parku, albo do rozbicia własnego namiotu. Jedyna restauracja jest bardzo droga, więc lepiej zaopatrzyć się we własny prowiant przed przybyciem na wyspę.

Wyspa jest porośnięta lasem deszczowym oferującym wiele ciekawych tras do trekingu, znajdują się na niej dwa bardzo efektowne wodospady i kilka fantastycznych plaż.

Koh Adang leży z dala od utartych turystycznych szlaków, nie ma tu tłumów, z łatwością można się poczuć jak na bezludnej wyspie.

Jak się dostać na Koh Adang

Na Koh Adang najłatwiej się dostać wynajętą łodzią z Koh Lipe.

Opinie o Koh Adang
+ DODAJ

Fajny
Byliśmy na Koh Adang w lutym 2016. Główną opcją noclegową są należące do Morskiego Parku Narodowego bungalowy - 600baht za noc, spore, brak ciepłej wody, prąd tylko wieczorem albo namioty, warto rezerwowac wcześniej. Widzieliśmy też spory hotel z basenem i domkami na innej plaży od strony Koh Lipe. Na wyspie nie ma sklepu (chociaż różne drobiazgi można kupić w jedynej knajpie) ani bankomatu. Restauracja wbrew opisowi nie jest bardzo droga. Obiad to koszt 80- 140b, czyli do przeżycia. Koh Adang faktycznie jest spokojna i cicha, mimo tego, że równocześnie na wyspie było kilkadziesiąt osób w innych bungalowach i namiotach czuliśmy się sami. Piasek w okolicy domków jest mniej drobny i nie taki biały jak na Koh Lipe. Nurkowanie jest w ok, słyszeliśmy, że w dalszych częściach wyspy dużo lepsze (jednak nie bardzo jest się jak tam dostać drogą lądową). Warto wybrać się na wycieczkę dżunglą do pirate waterfall (dobrze oznakowana trasa). Sam wodospad nie powala, ale jest to miły spacer. Dojazd na wyspę chyba tylko z Koh Lipe - 100b za osobę. Po jednym udanym dniu na Koh Adang z przyjemnością przenieśliśmy się na Koh Lipe :)
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 3/5.
Przewodnik > Tajlandia > Koh Adang