Sri Lanka

Nuwara Eliya

Nuwara Eliya jest niedużą miejscowością wypoczynkową położoną wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Została założona przez Brytyjczyków na wzór typowej angielskiej wsi, stąd jej przydomek "Mała Anglia". Położenie na wysokości 1900 metrów nad poziomem morza czyni Nuwara Eliya najwyżej położonym miastem na Sri Lance.

Co zobaczyć w Nuwara Eliya

Najpopularniejszą aktywnością w Nuwara Eliya jest trekking po okolicznych wzgórzach, wśród krzaków herbaty i spektakularnych wodospadów oraz odwiedzanie zakładów, w których można podejrzeć proces produkcji herbaty. Warto również zajrzeć do ogrodu botanicznego Hakgala.

Jak się dostać do Nuwara Eliya

Podróż autobusem z Kolombo trwa około 5-6 godzin.

Trasa pociągu z Kandy uznawana jest za jeden z najbardziej malowniczych szlaków kolejowych na Sri Lance i dużą atrakcję samą w sobie.

Opinie o Nuwara Eliya
+ DODAJ

Zachwycający
Przejazd pociągiem z Colombo - tego nie da się opisać słowami, przecudne widoki, wodospady, góry, plantacje herbaty, rwące rzeki. Sama miejscowość NE bez cudów, normalne życie.
Zachwycający
Piękne i ciekawe miejsce. w plantacjach herbaty zaopatrzyć się można w najpyszniejszą herbatę jaką piłam do tej pory w życiu.
Zachwycający
Cudowne miejsce, zielono dookoła. Polecam.
Bardzo fajny
Miejscowość taka sobie, ale to co zachwyca, to okoliczne plantacje.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Nuwara Eliya