Sri Lanka

Kandy

Kandy jest drugim pod względem wielkości miastem Sri Lanki, uznawanym za kulturalną stolicę kraju. Miedzy XIV, a XIX wiekiem pełniło funkcję stolicy administracyjnej. Jest położone nad brzegiem jeziora i otoczone wzgórzami, co może się podobać. Największą atrakcją Kandy jest Świątynia Zęba, ale warto odwiedzić również kilka innych świątyń znajdujących się w okolicy, a także ogród botaniczny oraz oddalony o 40km sierociniec dla słoni w Pinnaweli.

Późnym wieczorem dla turystów organizowane są tu pokazy tradycyjnych tańców.

Kandy znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Świątynia Zęba

Świątynia Zęba (Dalda Maligawa) w Kandy jest jedną z najważniejszych świątyń buddyjskich na Sri Lance i popularnym celem pielgrzymek. Znajduje się w niej podobno prawdziwy ząb samego Buddy. Świątynia powstała w XVII wieku.

Samego cudownego zęba niestety nie da się zobaczyć, ale dwa razy dziennie, podczas specjalnej ceremonii, można się dostać w jego pobliże i zobaczyć pięknie inkrustowaną szkatułę, w której ząb jest przechowywany.

Festiwal Esala Perahera

Corocznie, w okolicy lipca-sierpnia, odbywa się w Kandy słynny, dziesięciodniowy Festiwal Zęba Esala Perahera. To bardzo radosne i kolorowe wydarzenie uliczne, w którym uczestniczą liczne, odświętnie ozdobione słonie, muzycy, akrobaci, połykacze ognia i tancerze. Miejsca noclegowe w czasie festiwalu należy rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Opinie o Kandy
+ DODAJ

Fajny
Miasteczko samo w sobie może nie porywa, ale warto zobaczyć nocne modlitwy do Buddy i pokaz tradycyjnych tańców lankijskich, zaplecze sklepowo-restauracyjne w porządku; punkt startowy do wspaniałej trasy kolejowej Kandy-Ella
Taki sobie
Tak pokrótce- nie. Jeden z dwóch najsłabszych punktów podróży. Tak przy okazji- miasto przesiadkowe na pociąg, NA KTÓRY NIE DA SIĘ KUPIĆ BILETÓW, inaczej niż u konika.
Bardzo fajny
Wg mnie najbardziej klimatyczne większe miasto na wyspie. Przyjemnie się spaceruje wokół jeziora. Szczególnie wieczorami wygląda uroczo. Świątynia Zęba bardzo fajna.
Zachwycający
Świątynia Zęba Buddy jest niesamowitym miejscem. Świątynia Buddyjska jest miejscem pielgrzymkowym więc można tutaj poczuć religijne uniesienie oraz zobaczyć ciekawe religijne ceremonie. Ogród dookoła świątyni można zwiedzać przez kilka godzin.
Fajny
Miasteczko było naszą bazą na kilka dni. Warto zobaczyć ceremonię z udziałem bębniarzy podczas odsłonięcia relikwii. Bębniarze są znacznie ciekawsi od samej chwili otwarcia. Bardzo podobał nam się ogród botaniczny z małpami i setkami wielkich nietoperzy. Zrobiliśmy z Kandy wycieczkę do sierocińca i Sigirija.
Bardzo fajny
Miasteczko na jeden dzień. Jezioro na środku miasta, nad którym wieczorem latają gigantyczne nietoperze :) Koniecznie oprócz Świątyni Zęba trzeba zobaczyć nowe muzeum buddyzmu, w którym przedstawiony jest rozwój byddyzmu na całym świecie. Każdy kraj ma swoją salę ze zdjęciami i eksponatami http://ibm.sridaladamaligawa.lk/
Fajny
Samo miasteczko nie rzuca na kolana, świątynia zęba, co do którego istnienia są liczne wątpliwości, również. Festiwal za to jest rewelacyjny.
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 3/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Kandy