Malezja

Tunku Abdul Rahman

Park Narodowy Tunku Abdul Rahman, to pięć górzystych, pokrytych dżunglą, niedużych wysp. Położenie bliskie Kota Kinabalu czyni z nich ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców tego miasta i okolic, a także licznych turystów z Singapuru i Hong Kongu. Największa z wysp to Gaya, pozostałe, znacznie mniejsze, noszą nazwy Manukan, Sapi, Sulug i Mamutik.

Na wszystkich wyspach plaże są całkiem przyzwoite, a w wodzie można znaleźć ślady korali, które niestety nie są w najlepszym stanie. Sporo tu drobnych, kolorowych rybek do podglądania.

Na trzech z pięciu wysp można znaleźć nocleg, ale większość osób odwiedza park na jednodniowych wycieczkach z Kota Kinabalu, skąd podróż łodzią trwa zaledwie 20 minut. Nocowanie na wyspie ma tę zaletę, że gdy późnym popołudniem większość turystów wraca do miasta, można mieć całą plażę (prawie) tylko dla siebie.

Opinie o Tunku Abdul Rahman
+ DODAJ

Fajny
Przypływając tam tylko na kilka godzin spotkasz się z tłumami na plaży i w wodzie, pobyt z noclegiem ma większy sens (rano i wieczorem pusto), niestety dość drogo. Czas "rajskości" tych wysepek moim zdaniem już dawno minął. Polecam kupić samemu bilet w porcie KK, zorganizowana wycieczka jet kilkukrotnie droższa.
Bardzo fajny
Bajka na kółkach. Planując wycieczkę zapytajcie o speedboata - będzie wiele radości. Po drodze można zajrzeć do wioski na wodzie. Wycieczkę trzeba zacząć wcześnie rano, bo powroty nie później niż 5. po południu.
Bardzo fajny
Baaaardzo przyjemne wysepki. I do tego bardzo blisko KK. Polecam!
Zachwycający
Nigdy nie bylem ale wyglada fajnie POECAM
Zachwycający
piękne egzotyczne wysepki, na Sapi często możemy napotkac warany, a makatki jedza z ręki :) chętnie odwiedziłabym te wysepki raz jeszcze, jak i cały stan Sabah.
Fajny
Trochę jak plaża miejsca dla KK. Bywają tu tłumy Malezyjczyków w kąpiących się w kolorowych kamizelkach ratunkowych.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 4/5.
Przewodnik > Malezja > Tunku Abdul Rahman