Malezja
Borneo

Kota Kinabalu

Kota Kinabalu jest stolicą stanu Sabah i jednym z dwóch, obok Kuching, największych miast na Borneo. Nie jest może szczególnie interesujące ale też nie odstrasza, a do tego ma niezłą infrastrukturę turystyczną. Dobrą sławą szczyci się conocny market filipiński oraz targ, mający miejsce każdej niedzieli, w ciągu dnia. Dla miłośników plażowania, w odległości 20 minut przeprawy łodzią znajdują się wysepki Parku Narodowego Tunku Abdul Rahman.

Kota Kinabalu trudno ominąć w podróży po tej części Borneo.

Monsopiad Cultural Village

Niedaleko od Kota Kinabalu znajduje się Monsopiad Cultural Village, coś w rodzaju skansenu, czy żywego muzeum, w którym można zobaczyć jak żyli, jak pracowali, jak walczyli i jak bawili się dawni mieszkańcy tych terenów, plemiona Kadazadusun.

Opinie o Kota Kinabalu
+ DODAJ

Fajny
Sunday market na plus, targ rybny też ciekawy. Przepiękne zachody słońca na Tanjung Aru Beach. Tak jak napisali poprzednicy najlepiej spędzić kilka dni. My byliśmy 5 i było idealnie, choć większość czasu przebywaliśmy poza miastem, traktując KK jako bazę wypadową ;)
Fajny
Przyjemne miasto na max 2 dni a najlepiej 1 dzień, nocny market rybny rewelacja.
Fajny
Spodziewałem się czegoś gorszego, a miejce bardzo przyejmne. Jest targ, są nawet jakieś imprezy. I do tego blisko na malownicze wysepki.
Fajny
Targ rybny + food market dla smakoszy, przybrzeżne wyspy dla plażowiczów, sympatyczni ludzie dla próbujacych odpocząć od "cywilizacji". To jest miłe miasto średniej wielkości w którym nie da się znależć niczego szczególnego. Co nie znaczy, że nie warto...
Fajny
fajne miasto, nie ma tu wiele ciekawych miejsc ale jest wspanialy targ rybny z przepysznym jedzeniem - pełno grillowanych ryb i owoców morza. choćby dla tego warto spędzić w kota kinabalu jedną-dwie noce.
Fajny
Fajne miasto. Niesamowity targ filipinski. Wioska z lowcami glow nie robi tak wielkiego wrazenia jak mozna sie spodziewac. To raczej odpowiednik naszego skansenu.
Fajny
miasto, którego atutem są mili ludzie, targ rybny z mnóstwem stanowisk grillowych i ciekawe muzeum plemion Sabahu.
Fajny
Specjalnie bym tu nie jechał, ale faktycznie trudno to miasto ominąć.
Średnia ocena na podstawie 8 opinii: 3/5.
Przewodnik > Malezja > Borneo > Kota Kinabalu