Kambodża

Tonle Sap

Tonle Sap jest największym jeziorem w Azji Południowo-Wschodniej. Jego powierzchnia zmienia się od 2700 kilometrów kwadratowych (1 metr głębokości) w porze suchej do 16000 kilometrów kwadratowych (9 metrów głębokości) w porze deszczowej. Na jeziorze znajduje się wiele pływających wiosek, które przemieszczają się wielokrotnie w ciągu roku w zależności od poziomu wody.

Najczęściej odwiedzaną przez turystów, położoną w pobliżu Siem Reap jest wioska Chong Kneas.

Jeziorem można się dostać z Siem Reap do Phnom Penh.

Opinie o Tonle Sap
+ DODAJ

Bardzo fajny
Ciekawe miejsce. Rejs po jeziorze i po wioskach pozwala się zrelaksować po intensywnym zwiedzaniu Angkor. W trakcie rejsu płynie się przez kanały i wioski na palach na główne jezioro. Samo jezioro jest bardzo duże, więc nie za wiele tam widać, ale podróż kanałami pozwala obserwować krajobrazy oraz życie ludzi we wsiach. Obserwacje pozwalają zauważyć niebywały kontrast pomiędzy standardem życia ludzi na świecie. Jak się poprosi to Pan kapitan pozwoli się wykąpać w jeziorze i da poprowadzić ;)
Bardzo fajny
Każdy kto będzie w Kambodży powinien odwiedzić to niezwykłe miejsce. Byłem tam z "wycieczką" w ramach misji UNTAC-ONZ. Pozdrawiam kolegów z Pursat.
Bardzo fajny
My mieliśmy szczęście bo popłynelismy do mniej turystycznej wioski i cieszymy sie ze tam bylismy. Robi niezwykle wrazenie. Jak macie ochote to relacja z pobytu na blogu: http://wyprawiaki.pl/plywajaca-wioska-na-tonle-sap/
Bardzo fajny
Miejsce robi ogromne wrażenie, jednak jest mocno nastawione na turystów. Jeśli chce się odwiedzić szkołę to "zachęcają" aby coś kupić w lokalnym sklepiku, gdzie wszystko jest 5 razy droższe. Na każdym kroku, ktoś podpływa i wyciąga rękę po pieniądze. Mimo wszystko warto, bo robi wrażenie.
Taki sobie
Smialo mozna ominąć.
Bardzo fajny
Samo jezioro fajne tylko przy brzegach. Reszta to wielki zbiornik po horyzont. Zdecydowanie lepiej jest popłynąć za 18 USD z przystani w pobliżu Siem Reap przez jezioro w górę rzeki do Battambangu. Widok z łodzi zapiera dech w piersiach. To prawdziwa Kambodża - z bieda - chatkami na łodziach i palach, wszechobecnym błotkiem i golaskowatymi dzieciakami, które machają do przepływających turystów, ale potrafią też rzucać kamieniami.
Zachwycający
Rejs po jeziorze robi oogromne wrazenie, wieksze niz zwiedzanie Angkor Wat... az ciarki przechodza i to nie ze strachu tylko z zachwytu. Niesamowite wspomnienia...
Bardzo fajny
Bardzo fajne miejsce , zupelnie inny swiat
Bardzo fajne
Urocze wioski na jeziorze z wiecznie uśmiechniętymi ludźmi i szczęśliwymi dzieciakami. Przyroda cudowna!
Zachwycające
Świat zupełnie nierealny dla Europejczyka. Pogodni ludzie, którzy mają niewiele, ale nie narzekają. Fascynuje jak człowiek moze zamieszkac w pozornie niegoscinym środowisku. Dla mnie niezwykłe... I bardzo malownicze miejsce.
Zachwycające
Kosmos! Na pewno tam wrócimy. Podróż speed boatem z Siem Reap do Battambang magia! Nie warto natomiast wybierać się z Siem Reap na godzinną przejażdżkę po jeziorze. Lepiej popłynąć statkiem do Battambang.
Bardzo fajne
Jest to miejsce niesamowite. Zastanawiam się, czy dałabym radę tak żyć? Chyba nie. Podziw dla tych ludzi, że jeszcze nie zwariowali.
Bardzo fajne
Bylam w Cong Kneas tuz po porze deszczowej. Wody bylo mnostwo. I wszystko i wszyscy plywali. Hodowla swin na wodzie, szkola na wodzie, kosciol katolicki na wodzie i .... maly chlopiec, 5-6letni na beczce na srodku wielkiej wody smiejacy sie i machajacy. Przedziwne i fascynujace. Polecam!
Bardzo fajne
tonle jest świetne, warto wynająć łódź i pokręcić się po okolicy. to niesamowite, jak ludzi żyją dosłownie na wodzie, na kilku metrach kwadratowych powierzchni, przez całe życie niemal
Średnia ocena na podstawie 14 opinii: 4/5.
Przewodnik > Kambodża > Tonle Sap