Kambodża

Kampot

Kampot jest niedużym, cichym miasteczkiem pełnym uroku kambodżańskiej prowincji. Jest tu trochę kolonialnej architektury oraz niewielu turystów. Jest świetną bazą wypadową do pobliskiego Parku Narodowego Bokor.

Opinie o Kampot
+ DODAJ

Fajny
Miasteczko położone nad rzeką z bulwarem, niewielkiem centrum, kilkoma restauracjami i kolonialną architekturą. Kampot ma bardzo dobrą bazę noclegową, wzdłuż rzeki zlokalizowanych jest wiele bungalowów, hosteli nad wodą. Dobre miejsce na bazę wypadową na jednodniowe wycieczki po okolicy.
Nieciekawy
Nie wiem po co tam przyjechałem. Jak wyjeżdżałem to zastanawiałem się co się tam ludziom podoba, bo nie rozkminiłem tej kuwety. http://wyjechalamzarazwracam.blogspot.com/2017/01/kampot-i-wielki-durian.html
Bardzo fajny
Kampot jest zupełnie inne od reszty Kambodży. Można zaznać tu spokoju i nawet kierowcy tuk tuków nie są nachalni. Miasteczko ma wyjątkowy klimat, pełen luzu i relaksu. Dla spragnionych wrażeń polecamy wycieczki. Przede wszystkim na Bokor Hill, do Kep na targ rybny oraz do świątyni położonej na wzgórzu, nad Secret Lake i do Pepper Farm. Szczegóły wycieczek i zdjęcia dostępne tu: http://www.alejazda.news/kampot-kep-bokor-okolice/
Fajny
Prowincja pełna gębą ale po Phnom Penh to istne zbawienie. Nie spodziewajcie się niczego poza prowincjonalnym miasteczkiem - cos jak nasz podupadły PGR. Wieczorem jest ładniej bo sa swiatełka i nie widac brudu. Welcome to Cambodia. Jak na ten kraj to powyzej sredniej, ba nawet można sie zatrzymac na dłuzej w stylu lat 70tych.
Zachwycający
Chyba najurokliwsze z kambodżańskich miast. Okolica pełna atrakcji, z perłą w postaci Bokor Hill na czele
Zachwycające
Jedno z najbardziej klimatycznych miejsc. Kolonialna zabudowa, kwiaty, restauracyjski, bulwar nad rzeką. Cisza i święty spokój. Można przejść się na bazar - największe skupisko ludzkie w tym spokojnym miasteczku. No i koniecznie na Bokor Hill!
Bardzo fajne
Polecam niedokonczona przez nas wycieczke do Bokor hill - najlepiej na motorach crossowych (ale tylko dla tych co potrafia pokonac gorska 34 km trase!), albo autem z kierowca - wieksza szansa na doarcie do celu.
Fajne
Przyjemne miasteczko, nie ma tu nic szczególnego do zobaczenia, ale miło jest pokręcić się po okolicy. Nad brzegiem rzeki znajduje się fajna knajpka prowadzona przez sympatycznego Brytyjczyka, od lat żyjącego w Kambodży.
Średnia ocena na podstawie 8 opinii: 4/5.
Przewodnik > Kambodża > Kampot