Indonezja
Sumatra

Pulau Weh

Pulau Weh jest średniej wielkości wyspą wulkaniczną położoną na północno zachodnim krańcu Sumatry, a tym samym jest najbardziej na zachód wysuniętym fragmentem Indonezji.

Wyspa słynie z niezłych plaż oraz najwyższej światowej klasy miejsc do nurkowania i snorkelowania. Poza tym nie ma tu nic specjalnego do zobaczenia.

Jedynym miastem na Pulau Weh jest Sabang (czasem tak się nazywa samą wyspę), ale turyści zwykle zatrzymują się na plaży Iboih albo Gapang.

Nurkowanie na Pulau Weh

Okoliczna rafa jest niemal dziewicza, bez śladów działalności człowieka, a topografia dna oferuje bardzo różnorodne warunki, włącznie ze ścianami pokrytymi koralowcami, kanionami, olbrzymimi głazami oraz podwodnymi skalnymi szczytami.

W tutejszych wodach można spotkać żywiące się planktonem rekiny wielorybie, manty, delfiny w stadach liczących po kilkaset osobników, żółwie morskie i wiele innych stworzeń. Największą szansę na spotkanie z rekinem wielorybim można mieć od listopada do stycznia, niestety jest to również środek pory deszczowej.

Jak się dostać na Pulau Weh

Na Pulau Weh można się dostać promem z Banda Aceh. Szybkiej łodzi przeprawa zajmuje mniej niż godzinę, wolnej łodzi prawie 3 godziny.

Opinie o Pulau Weh
+ DODAJ

Bardzo fajny
Z tą rafą to szału nie ma. Niestety tsunami i ciepłe wody zrobiły swoje i rafa jest mocno wypłukana. Nurkowania najciekawsze są w Oceanie Indyjskim, po drugiej stronie wyspy. W Morzu Admańskim jest słabo, wystarczy zrobić porównanie z Bunaken, albo Togeanami. Co do piwa to niedaleko 0 km nie było spod lady, wprost zostaliśmy poinformowani, że jest. :)
Bardzo fajny
Rafa była.. do czau Tsunami. Teraz jest bida z nędzą. Nurkowania b. słabe zwł. dla kogoś z porównaniem. SUPER miejsce na wypoczynek. Piękny kolor wody, ładne zatoczki, wspaniały, leniwy klimat. Bungalowy na plaży z widokiem na morze. Polecam zwł. miejscowość Iboh. Jedyny minus to prohibicja. Alkohol ( w tym piwo) tylko spod lady.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Pulau Weh