Indonezja
Sumatra

Pulau Nias

Pulau Nias jest średniej wielkości wyspą położoną 125 km na zachód od wybrzeży Sumatry. Ma 130km długości i 45km szerokości, jest trochę mniejsza od Bali.

Na Nias nie brakuje pięknych plaż i pięknych miejsc do nurkowania.

Surfing na wyspie Nias

Nias słynie przede wszystkim ze światowej klasy warunków do uprawiania surfingu, porównywalnych nawet do tych, na Hawajach i innych, słynnych miejscach. Były tu organizowane mistrzostwa świata. W sezonie fale sięgają do 3,5 metra wysokości. Mekką surferów jest małe miasteczko Teluk Dalam.

Megalityczna kultura

Na wyspie rozwinęła się unikatowa, bardzo stara i tajemnicza, bo słabo zbadana, kultura plemienna, która skutecznie oparła się wpływom europejskim, hinduskim oraz islamskim, dzięki czemu jest różna od tego, co można zobaczyć w innych częściach Indonezji, czy nawet na Sumatrze. Do dziś można podziwiać specyficzną sztukę, architekturę oraz tradycyjne obrzędy w czasie licznych festiwali. Szczególnie widowiskowe są tańce wojenne oraz rytuał "stone jumping", podczas którego młodzi mężczyźni przeskakują przez dwumetrowej wysokości kamienne konstrukcje.

Kiedy wybrać się na Nias

Sezon na Nias trwa od kwietnia do października, czyli w porze suchej. Na najlepsze warunki do uprawiania surfingu można liczyć w czerwcu i w lipcu.

Jak się dostać na wyspę Nias

Nias posiada regularne lub niemal regularne połączenia promowe z Sibolgi, przeprawa zajmuje 8 do 13 godzin. Z Medan można również dolecieć na Nias samolotem.

Opinie o Pulau Nias
+ DODAJ

Bardzo fajny
SUPER wioski z niesamowicie barwną kulturą etniczną. Bardzo mało turystów. Można dopłynąć z Sibolgi. Odległość około 100 km. Prom płynie całą noc. Brak większości dróg, 100 km pokonuje się w 465 godzin. Można spróbować surfingu. Plaże średnie
Bardzo fajny
Piękna tropikalna wyspa, stone jumping interesujące chyba tylko dla amatorów wątków etnicznych. Duże fale są dobre do surfingu, ale kiepskie do pływania.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Sumatra > Pulau Nias