Indonezja
Jawa

Pangandaran

Pangandaran jest popularną miejscowością wypoczynkową, w której obok mnóstwa hoteli, restauracji i knajpek dla turystów znajduje się słynna plaża Pangandaran Beach, jedna z najlepszych plaż na Jawie. Plaża ma kilkadziesiąt kilometrów długości, szaro brunatny piasek wulkaniczny i ze względu na rewelacyjne fale jest szczególnie popularna wśród surferów.

Park Narodowy Pangandaran

W pobliżu Pangandaran znajduje się Park Narodowy Pangandaran słynący z licznej populacji makaków i dzikich bawołów oraz łatwo dostępnej dżungli. Park stwarza wiele okazji do obserwowania przyrody z bliska, można w nim znaleźć plaże z białym piaskiem i resztką rafy koralowej. Główną atrakcją parku jest spektakularny Zielony Kanion, stu metrowej długości, otoczony skalnymi klifami, wypełniony wodą koloru zielonego.

Jak się dostać do Pandangaran

Podróż autobusem z Bandung zajmuje 5 godzin, z Jakarty 7 godzin.

Opinie o Pangandaran
+ DODAJ

Zachwycający
Miejscowość, do której niewątpliwe należy pojechać, będąc na Jawie. Piękna, szeroka plaża, wspaniałe jedzenie przy targu rybnym i cudowni ludzie. Najpiękniejsza poza sezonem, gdy nie ma zbyt dużo turystów. Polecam
Zachwycający
Piękna plaża, ciekawa okolica, wspaniałe lokalne jedzenie, przyjemna miejscowość szczególnie poza sezonem.
Taki sobie
Jedna z nielicznych ciekawych plaż na Jawie, ale Indonezja zna wiele znacznie lepszych. Niezłe miejsce do nauki surfingu.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Jawa > Pangandaran