Indonezja
Jawa

Jakarta

Jakarta jest stolicą i największym miastem Indonezji. Ma ponad 10 milionów mieszkańców, jest wielka, brudna, zatłoczona i wiecznie zakorkowana. W odróżnieniu od innych azjatyckich metropolii, jak Singapur, Bangkok, czy Kuala Lumpur, jest całkowicie pozbawiona uroku i ciekawych atrakcji.

Taman Mini Indonesia

Jednym z nielicznych miejsc wartych odwiedzenia w Jakarcie jest park tematyczny "Taman Mini Indonesia", gdzie można w jednym miejscu poznać kulturę i architekturę wszystkich ważniejszych grup etnicznych z całej Indonezji. Park znajduje się w odległości 25km od centrum Jakarty i jest tak duży, że warto na niego poświęcić więcej, niż jeden dzień nocując na jego terenie.

Opinie o Jakarcie
+ DODAJ

Nieciekawy
Miasto Fujjj... :(
Nieciekawy
1* to za dużo dla tego miejsca. Unikajcie!
Taki sobie
Po prawie miesięcznej podróży po Indonezji trafiłem do Dzakarty na 3 noclegi, sam nie mogę uwierzyć, że aż tak długo.Miasto ogólnie nieciekawe, brudne, zatłoczone i brak większych atrakcji.Ale jest kilka plusów: zadbany i zielony teren wokół tej największej kolumny w centrum miasta, taki park do spacerów i piknikowania.Najwiekszy meczet w Azji Południowo -Wschodniej, fajna katedra.No i super centra handlowe - Jest ich dużo,i każdy znajdzie coś dla siebie - żona była zadowolona.W Dzakarcie nie ma metra i poruszalismy się taksowkami BLU BIRD, bardzo tanie i kierowcy włączają taksometry - to duży plus.Nawet nie chciało nam sie za dużo zwiedzać, byliśmy zmęczeni i czekaliśmy na lot do domu.Ogólnie nie polecam,brak klimatu i zabytków choć nowoczesna zabudowa w centrum robi wrażenie :-)
Nieciekawy
Tłok, smród, hałas, przeludnienie. Uciekać stąd jak najszybciej!
Nieciekawy
nic ciekawego
Nieciekawy
Efektowne drapacze chmur stojące pomiędzy parterowymi domami z dykty i blachy falistej robią ciekawe wrażenie. Ale ogólnie miejsce bez klimatu, nie ma sensu w nim zostawać na dłużej niż czas tranzytu...
Nieciekawy
Można sobie odpuścić. Głośno tłoczno, brudno!
Taki sobie
Jak już się tam jest to można się zatrzymać na 1-2 dni. Nie za wiele ciekawego ale można zobaczyć dla kontrastu.
Nieciekawy
Tylko jako punkt przesiadkowy, mimo najszczerszych chęci nie znaleźliśmy tam nic atrakcyjnego!
Nieciekawy
Ohyda! Slumsy, karaluchy, szczury, śmieci... Never ever!
Taki sobie
Jeśli nigdy się nie było w azjatyckim mieście to dość ciekawe - aby poczuć tę atmosferę chaosu. Ale zasadniczo niewiele jest tam do zobaczenia. Nasza relacja z pobytu - na blogu: http://wyprawiaki.pl/indonezja-jakarta-miasto-dziwow/
Taki sobie
Dokładnie. I gdyby nie to, że musiałem zostać jeden dzień w Dżakarcie po to, by odpocząć po długiej podróży, to z miła chęcią zamieniłbym ten dzień, na dzień w Yogyakarta.
Taki sobie
Po zobaczeniu Bangkoku i Kuala Lumpur, Jakarta nie robi żadnego wrażenia, a wręcz rozczarowuje.
Średnia ocena na podstawie 13 opinii: 1/5.
Przewodnik > Indonezja > Jawa > Jakarta