Chiny

Badaling

Badaling jest miejscem, w którym znajduje się jeden z najlepiej zachowanych i najłatwiej dostępnych odcinków Wielkiego Muru. Znajduje się zaledwie 70 kilomterów na północ od Pekinu, co sprawia, że zwykle przyjeżdżają tu tłumy turystów, na chwilę samotności z pewnością nie ma co liczyć.

Innym, popularnym odcinkiem Wielkiego Muru jest Jinshanling.

Opinie o Badaling
+ DODAJ

Fajny
Pierwszy raz odwiedziłem to miejsce w latach 90-tych i pamiętam, że byłem wtedy jednym z nielicznych turystów. Ostatnio byłem tutajw 2017 - określenie, że tłum jak na Marszałkowskiej to za mało powiedziane. Przypominało mi to procesję w Boże Ciało. Wszystkiemu "winna" otwarta w 2013 roku kolejka linowa, którą z parkingu można dojechać dosłownie na sam Mur. Jeżeli jesteś w Pekinie i chcesz szybko i bez wysiłku "zaliczyć" wizytę na Murze robiąc kilka fotek do wstawienia na fejsie - polecam to miejsce. Ale jeżeli wolisz trochę więcej czasu spędzić na Murze w ciszy i spokoju - omijaj Badaling szerokim łukiem!!!
Zachwycający
Magiczne miejsce jakich wiele w Chinach . Troche duzo ludzi. Chcialoby sie tam wrocic i byc wieczorem , gdy jest juz pustawo
Bardzo fajne
Fajnie ale koszmarny tłok.
Fajne
Oczywiście miejsce fajne ale dla kogoś kto nie lubi dużych tłoków poleciła bym odcinek muru Simatai. Jest to dziki lecz już coraz bardziej rozpoznawany odcinek. Moim zdaniem najpiękniejszy z odcinków.
Zachwycające
Fantastyczne miejsce. Dużo turystów - ale jeśli pójdziecie w prawo zaraz od wejścia na Mur. Idąc w lewo, spokojnie można liczyć na samotne zwiedzanie :)
Zachwycające
byłem, widziałem. rewelacja
Fajne
bardzo turystyczny odcinek muru, w dobrym stanie, nieciekawy w porownaniu np. z dzikim odcinkiem Simatai, polecam gdy ktos ma malo czasu i nie przeszkadzaja mu tlumy
Bardzo fajne
Bylismy w lipcu 2008 krotko przed Olympiada 2008> Miasto totalnie posprzatane, poukladane bez typowego dla Azjii chaosu, ruchu i zycia na ulicy. Nam najbardziej brakowalo zycia na ulicy w tym czasie. Miasto to ma duzo zabytkow, niestety zwiedzanie ich przy tym tlumie i odleglosciach nie nalezy do przyjemnosci. Mur Chinski polecam zwiedzac nie w Badaling tylko w Mutianyi (nie pamietam dobrze tej pisowni)
Fajne
troche za duzo ludzi...
Bardzo fajne
Zrekonstruowany fragment muru. Bardzo fajne widoki. Koniecznie trzeba zobaczyć. Po drodze z Pekinu do Badaling warto zobaczyć również grobowce dynastii Ming.
Fajne
Zaletą Badaling jest bliskość do Pekinu, ale dużą wadą komercyjność miejsca i straszne tłumy turystów.
Średnia ocena na podstawie 11 opinii: 4/5.
Przewodnik > Chiny > Badaling