Chiny

Jinshanling

Jinshanling jest miejscem, w którym znajduje się nieźle zachowany i łatwo dostępny odcinek Wielkiego Muru. Miejsce to oddalone jest o około 120 kilometrów od Pekinu, co czyni je dość popularnym celem wielu wycieczek.

Innym, popularnym odcinkiem Wielkiego Muru jest Badaling.

Opinie o Jinshanling
+ DODAJ

Zachwycający
Naprawdę warto. Odcinek mniej uczęszczany, zapewne przez stosunkowo skomplikowany dojazd indywidualny. Część w Jinshaling jest odrestaurowana. Można połączyć w 6h treking z nieodrestaurowaną częścią w Gubeikou. Poza nami na tym odcinku była jedna para z przewodnikiem, co nie jest częste w Chinach.
Zachwycające
Polecam nocleg na Jinshanling, byłem jak dotąd dwa razy - za pierwszym razem był fenomenalny wschód słońca z murem w tle, za drugim gęsta mgła, ale i za jednym, i drugim razem było naprawdę przepięknie. Potem można przejść się do Simatai - około 4-5 godzin marszu z dużymi różnicami wysokości - ogólnie, całkiem niezła wspinaczka, choć dość wymagająca dla kolan, tym bardziej, że niektóre części muru są uszkodzone. Nocować można pod namiotem albo w wartowni, jeśli jest chłodno. Dojechać można autobusem z Pekinu przez Miyun i stamtąd busikiem (nie taksówką!) do Gubeikou, skąd odbiera pan Sun 139 324 443 68 - warto! Na koniec wędrówki - potwierdzam, jest fajny zjazd na linie nad taflą jeziora... fajne uczucie i rozrywka na relaks po trekkingu
Zachwycające
Polecam spacer murem z Simatai i zjazd na linie :) Mur sam mówi za siebie, czy potrzeba rekomendacji ? :)
Fajne
Trochę mniej ciekawe, niż Badaling, ale za to mniej zatłoczone.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Chiny > Jinshanling