Birma

Sittwe

Sittwe jest nieszczególnie ciekawym miastem portowym. Poza kilkoma świątyniami, muzeum i trzema tropikalnymi wysepkami w pobliżu, niewiele jest tu do zobaczenia, chociaż prawie zupełny brak turystów dodaje miastu dużo autentyczności. Sittwe posiada połączenie morskie z Yangon oraz rzeczne z Mrauk U. Głównym powodem, żeby tu przyjechać jest właśnie chęć dostania się na prom do Mrauk U.

Opinie o Sittwe
+ DODAJ

Bardzo fajny
Generalnie syf i nic ciekawego do zwiedzania .... ale za to nie ma turystów, a ci którzy są są po prostu fajni (pod warunkiem że nie nocują w drogich hotelach, tylko w - delikatnie mówiąc - wymagającym odświeżenia Prince Hotel). Oczywiście miejsce to jest bramą do MraukU, ale warto się przejść po jego bocznych uliczkach, chociażby po to, aby być atrakcją turystyczną dla miejscowych dzieci ....
Fajne
Chociazby z tego powodu ze sznse na spotkanie turysty minimalne,wiec zachowalo mnostwo autentycznosci.Ciekawy targ,port,olbrzymie drzewa obwieszone nietoperzami......miejsce gdzie mozna zrobic swietne zdjecia,no a przede wszystkim brama do Mrauk U. Kto szuka w Azji egzotyki i zapomnianych klimatow powinien sie tam przeleciec,aktualnie w Birmie to zaden problem,lata sie jak tramwajem.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 4/5.
Przewodnik > Birma > Sittwe