Tajlandia

Sukhothai

Sukhothai jest pradawną stolicą Tajlandii. Na terenie znajdującego się tu parku archeologicznego znajdują się ruiny pałacu królewskiego, kilkudziesięciu świątyń oraz posągi Buddy z XIII wieku, a to wszystko w dość miłych okolicznościach przyrody. Zabytki rozrzucne są na dużym terenie, dlatego najwygodniej jest odwiedzić je na wynajętym rowerze.

Sukhothai jest większym, bardziej efektownym, ciekawiej położonym, lepiej zachowanym i mniej zatłoczonym turystami miejscem, niż podobna w charakterze, dawna stolica kraju - Ayuthaya. Nie dorównuje jednak pod żadnym względem kompleksowi Angkor znajdującemu się w sąsiedniej Kambodży.

UNESCO

Sukhothai znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Opinie o Sukhothai
+ DODAJ

Zachwycający
Pierwsza stolica Tajlandii to obecnie pięknie utrzymany park archeologiczny. Dużo turystów zwłaszcza w największym i najpiękniejszym kompleksie świątynnym. Ciężko zrobić pocztówkowe zdjęcie. Dookoła centralnej części wiele pięknych świątyń zupełnie pozbawionych turystów. Obowiązkowy punkt wizyty w Tajlandii.
Zachwycający
Urzekło mnie to miejsce! Polecam zwiedzanie rowerem z licznymi przerwami...
Fajny
Uroczo ale to zwiedzanie rowerem na max 3 godziny. Generalnie można tam wpaść i zrobić sobie odpoczynek w podróży ale jechać tam specjalnie to lekka przesada...
Taki sobie
Byłem nieco rozczarowany. Być może dlatego, iż wcześniej odwiedziłem Bagan w Birmie.
Bardzo fajny
Bardzo ciekawe,dużo zieleni, kompleks rozległy więc wymaga czasu. Można spotkać nowożeńców na sesji zdjęciowej.Jedynie upał wśród kamieni psuje humor.
Zachwycające
jest przecudnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mogłabym tam jeździć co roku!! serdecznie polecam!!!!!!
Bardzo fajne
Osobiście polecam, piękny park z zabytkami można sporo zobaczyć i odpocząć, no i oczywiście można na skuterku podjechać do Si Satchanalai (wg mnie fajniejsze bo bardziej dzikie) zwiedzając po drodze okoliczne miejscowości.
Zachwycające
Super miejsce, świetna wycieczka rowerowa.
Zachwycające
Trzeba zobaczyc, i koniecznie na rowerze :)! Miejsce przepiekne, spokoj, duzo zieleni i slonce.
Takie sobie
Jak dla mnie miejsce mocno przereklamowane. Masa turystów, owszem ciekawe zabytki których jednak w całym regionie jest multum, przy czym wiele innych miejsc zapewnia bardziej autentyczne przeżycia.
Zachwycające
Cudowne miejsce, kompleks świątyń robi wrażenie. Warto pożyczyć rower.
Zachwycające
To prawda, koniecznie trzeba wynająć rowery.
Zachwycające
Wspaniałe zabytki w pięknym otoczeniu... aż nie chce się wyjeżdżać... jest tam pięknie
Bardzo fajne
Świetne świątynie i rewelacyjna atmosfera.
Średnia ocena na podstawie 14 opinii: 4/5.
Przewodnik > Tajlandia > Sukhothai