Tajlandia

Mae Hong Son

Mae Hong Son jest niedużym miasteczkiem położonym wśród gór. Wokół niego znajdują się doskonałe tereny trekingowe z możliwością odwiedzenia wiosek plemion górskich. Samo miasteczko jest dość przyjemne, warto odwiedzić w nim kilka ładnych świątyń oraz przespacerować się nad malowniczym jeziorem. Trek można zorganizować w jednej z wielu agencji turystycznych.

Jak się dostać?

Mae Hong Son posiada regularne połączenia autokarowe z Chiang Mai (7-8 godzin) oraz Pai (3-4 godziny). Trasa prowadząca przez góry jest bardzo malownicza, ale i wymagająca dla żołądka.

Opinie o Mae Hong Son
+ DODAJ

Zachwycający
Mae Hong Son dzięki lotnisku było naszym pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy w Tajlandii. Samo miasto jest niewielkie i bardzo przyjazne turystom, można wiec się nieco oswoić z klimatem i kulturą Tajlandii. Można tu zobaczyć kilka pięknych świątyń (szczególnie tych nad jeziorem) oraz odwiedzić targ z najróżniejszymi towarami i przekąskami. Jednak naprawdę ciekawie robi się gdy wybierzemy się w podroż w okolice miasta. Wioski plemion Padaung, gorące źródła Pha Bong, park narodowy Thampla z pięknym wodospadem i jaskinią ryb, czy bambusowy most nad polem ryżowym, to tylko niektóre z atrakcji, które udało się nam zobaczyć.
Zachwycający
Z Mae Hong Son wiążą się moje najlepsze wspomnienia z Tajlandii. Jeśli tam dotrzesz, wybierz się przed wschodem słońca do świątyni położonej na graniczącym z miasteczkiem wzgórzu. Kilkunastominutowy marsz po schodach prowadzących na szczyt nie jest wymagający, a na górze czekać będzie na Ciebie nagroda. I pamiętaj żeby zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny.
Bardzo fajny
Właśnie wyjechaliśmy z Mae Hong, (30.01.2012) za nami wioska kareńska (według mnie godna obejrzenia), i przede wszystkim zrobienia wielu kolorowych zdjęć. Samo miasto, nie różni się niczym od innych turystycznych miast w Tajlandii-dużo zgiełku,krajobraz podobny skuter na zmianę z 7eleven i kilka świątyń. Po drodzę do Chiang Rai wstępujemy do Fish Cave - która niestety okazuję się lipą, kilka niebieskich karpi i 100 BHT za wejście.
Zachwycające
Zachwycające są przede wszystkim okolice. Warto tu przyjechać szczególnie samochodem lub autobusem dla krętej i długiej trasy przez pokryte dżunglą góry na granicy tajsko-birmańskiej. Oprócz nieprzerwanej dżungli można podziwiać obozy uchodźców i częste posterunki wojskowe. Moim zdaniem jedno z najbardziej autentycznych miejsc w tajlandii, szczególnie w porze mokrej gdy nikt prawie tam nie dociera.
Bardzo fajne
Miłe górskie miasteczko gdzie miałem okazję spędzać nowy rok 2006/07 - wspaniale przyjaźnie świętują wypuszczając o północy w powietrze setki jeśli nie tysiące baloników z podczepionymi świecznikami ... które nad miastem wirują w ruchach powietrza niczym galaktyka - naprawdę imponujące !!
Średnia ocena na podstawie 5 opinii: 5/5.
Przewodnik > Tajlandia > Mae Hong Son