Tajlandia

Chiang Rai

Chiang Rai jest nieszczególnie interesującym, średniej wielkości miastem. Trudno je jednak ominąć w drodze do Mae Salong, Chiang Khong (granica z Laosem), Mae Sai (granica z Birmą), czy do Złotego Trójkąta.

Istnieje możliwość organizacji trekingu w okoliczne góry.

Opinie o Chiang Rai
+ DODAJ

Fajny
W mieście głównymi atrakcjami są świątynie, poza tym miejscowi silą się na stworzenie atrakcji turystycznych trochę na siłę, efekt jest kiczowaty i czasami wręcz śmieszny. Więcej szczegółów i detali na kanale YT: https://youtu.be/IpASXJ-D0Ek
Bardzo fajny
Biała Świątynia warta obejrzenia Inna niż pozostałe w tym kraju. Wstęp 50 B w 11.2016 już nie za free 2 noce czyli jakiś 1,5 dnia wystarczyło żeby zwiedzić i inne miejsca Czarna Świątynia, wioska długich szyi, złoty trójkąt, muzeum opium Bardzo miłe miejsce.
Bardzo fajny
Najbardziej w Chiang Rai podoba mi się okolica - z prywatnym przewodnikiem pojechaliśmy do małych wiosek wokół, na plantacje zielonej herbaty i kawy, katolickie miasteczka, zielone góry i najwyższy szczyt Tajlandii. Również dwie pagody Króla i Królowej warte zobaczenia ze względu na okolicę i ciszę. Dzikie wodospady i treking po zboczach przy dzwięku cykad - super!
Zachwycający
Za białą i czarną świątynię oraz pobliskie wioski Karen Long Neck wysoka nota ode mnie.
Zachwycający
White Temple super, jeśli planujesz zobaczyć tylko tą świątynie ze wszystkich okolicznych atrakcji, wystarczy Ci pół dnia włącznie z powrotem na dworzec autobusowy (stary).
Zachwycający
Sam Chiang Rai nie jest może wyjątkowo ciekawy, ale koniecznie trzeba tu przyjechać, żeby zobaczyć White Temple. Jest po prostu przepiękna i inna, przed wejściem niesamowita fosa z wyrzeźbionymi wyciągniętymi rękami wygląda niesamowicie realistycznie i robi wrażenie, podobnie jak bardzo oryginalny fresk w świątyni na całej ścianie (Budda, religi i statki kosmiczne, itp na jednym!). Przyjechaliśmy tu tylko do WT i się nie zawiedliśmy.
Bardzo fajny
White templete zachwycające. Tak inna świątynia. Piękne okolice. Warto się wybrać. Punkt przejazdowy do Laosu.
Bardzo fajne
popieram okolice trójkąta warte zobaczenie
Bardzo fajne
Cudowne miejsce! Warto wypożyczyć skuter i zapuścić się w nieznane rejony górskie gdzie można znaleźć miejsca nie opisane w przewodniku. Przepyszne jedzenie nie tylko tajskie ale wpływy "trójkątu".
Średnia ocena na podstawie 9 opinii: 4/5.
Przewodnik > Tajlandia > Chiang Rai