Sri Lanka

Mirissa

Mirissa jest niedużą, spokojną miejscowością, w której znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na Sri Lance. Pływanie w morzu może być utrudnione ze względu na intensywne fale, za to jest to świetne miejsce do uprawiania surfingu, choć raczej dla osób, które już coś potrafią, niż dla zupełnie początkujących.

Na szczycie wzgórza w pobliżu Mirissy znajduje się warta odwiedzenia świątynia buddyjska.

Wieloryby

Mirissa jest znana, jako najlepsze miejsce na Sri Lance do obserwowania wielorybów, które często przepływają w okolicy. W wiosce można bez problemu wynająć łódź, by się udać na poszukiwanie tych wielkich zwierząt.

Jak się dostać do Mirissy

Podróż autobusem z Kolombo zajmuje około 4 do 5 godzin. Podróż pociągiem jest zwykle o godzinę krótsza.

Opinie o Mirissie
+ DODAJ

Nieciekawy
Styczeń 2016. Największe rozczarowanie wyjazdu - zabudowana, zatłoczona plaża całkowicie pozbawiona kameralności. Mimo opłaconej rezerwacji uciekliśmy po dwóch godzinach!
Bardzo fajny
Bardzo sympatyczne miejsce. Zdecydowanie lepsze niż Tangalla. Można się kąpać, skakać na falach. Wieczorem na brzeg wychodzą żółwie i składają jaja. Nie trzeba za to płacić podczas specjalnej wycieczki - żółwie wychodzą tuż przy knajpkach. Miejscowi dbają o to żeby być cicho i nie robić zdjęć z fleszem.
Bardzo fajny
Bardzo fajna plaża, nie jest tłoczno, raczej kameralnie. Można się schować w cieniu drzew, rzucać na fale, pojeździć skuterem wodnym. Wieczorem na plaży kafejki są oświetlane świecami, można pospacerować i przy odrobinie szczęścia zauważyć duże kraby. Zdarzają się żółwie składające jaja. Widzieliśmy delfiny i śledziliśmy wieloryba- niesamowite wrażenie!
Zachwycający
Cieszę się, że moja ulubiona plaża na Sri Lance jest oznaczona na czerwono. Zdecydowanie polecam odwiedzić to miejsce. Plaża jest tu spokojniejsza, niż pozostałe południowe ośrodki turystyczne. Każdy z domów gościnnych jest nietypowy, a restauracje słyną z najlepiej przyrządzonych ryb i owoców morza. Mała wysepka, do której można dojść na piechotę to fajne miejsce na piknik, a na zachód słońca warto wspiąć się po schodach prowadzących do pobliskiej świątyni, położonej na wzgórzu, skąd rozciąga się malowniczy widok na okolicę.
Zachwycający
Bardzo fajna i dość spokojna plaża. Przy plaży jest skalna wyspa (podczas przypływu woda ma jakieś pół metra głębokości, przy odpływie przechodzi się na wysepkę suchą stopą), która jest idealnym miejscem, aby z browarkiem obserwować zachodzące nad plażą słońce.
Zachwycający
Dla wielu najpiękniejsza plaża na Sri Lance.
Średnia ocena na podstawie 6 opinii: 4/5.
Przewodnik > Sri Lanka > Mirissa