Pakistan

Quetta

Quetta jest średniej wielkości, półmilionowym, prowincjonalnym miastem, położonym na pustynnym płaskowyżu i otoczonym burymi, nieprzystępnymi górami. Jest stolicą regionu Balochistan, uznawanego za jeden z najbardziej niebezpieczny region w Pakistanie. Quetta leży w pobliżu granicy z Iranem i nie da się jej ominąć w lądowej podróży z Europy, przez Turcję, Iran i Pakistan do Indii.

Co zobaczyć w Quettcie

Quetta nie posiada żadnych szczególnych atrakcji turystycznych, ale warto się tu zatrzymać na chwilę, by poobserwować surowy krajobraz, zakurzone ulice, naturalnych mieszkańców i poczuć dreszczyk emocji związany ze złą sławą tego miasta. Wiele budynków w mieście wygląda dość interesująco, choć czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. Zdecydowanie warto odwiedzić liczne bazary.

Jak się dostać do Quetty

Przejazd pociągiem do Lahore zajmuje 24-28 godzin, zaś autobusem do Peshawaru około 24 godzin.

Opinie o Quettcie
+ DODAJ

Fajny
tak. szok. trudno dać jakąś ocenę. to nie jest "fajnie"miejsce, ale bez wątpienia warte, by go doświadczyć. chyba najstraszniejsze miejsce do życia, jakie widziałem. i w tym jest niezaprzeczalny urok (bądź "urok") tego miejsca. bliskie spotkania z mieszkańcami, niezapomniane gościny w ich domach.
Fajne
Miasto ma niesamowity klimat. Jest brudne, zakurzone, a brzegiem ulic płyną ścieki. Szok, jeśli właśnie przyjeżdżasz z Iranu.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 3/5.
Przewodnik > Pakistan > Quetta