Malezja
Borneo

Turtle Islands

Turtle Islands to trzy nieduże wyspy tworzące razem Morski Park Narodowy. Należą one do kilku z nielicznych miejsc w Azji, gdzie morskie żółwie wychodzą na plażę by złożyć jaja. Generalnie żółwie składają jaja przez cały rok, ale okres od sierpnia do października oraz od lutego do kwietnia upodobały sobie szczególnie. W najgorętszym okresie, w październiku, codziennie pojawia się nawet do 50 okazów.

Na jednej z wysp, Selingan, można przenocować, a nawet trzeba, bo żółwie wychodzą na brzeg jedynie w nocy. Strażnicy parku pozwalają turystom podejrzeć proces składania jaj, ale z dużą dbałością o to, by zwierząt nie przestraszyć. Jaja po złożeniu są zabierane przez ludzi do specjalnych inkubatorów, co ma zwiększyć szansę na ich przetrwanie. Wyklute małe żółwiki rękami turystów wypuszczane są z powrotem do oceanu.

Wyspy, poza żółwiami, oferują atrakcje typowe dla tego typu miejsc, czyli piękne, piaszczyste plaże, dżunglę pełną zwierząt, a nawet wodospady.

Dla dobra żółwi dostęp do parku jest ściśle reglamentowany i wymagana jest rezerwacja miejsca z dużym wyprzedzeniem.

Jak się dostać na Turtle Islands

Turtle Islands odległe są o 3 godziny rejsu łodzią od miasta Sandakan.

Opinie o Turtle Islands
+ DODAJ

Zachwycający
Poprawka - płynie się 45 - 60 min motorówką z Sandakan i kawałek lasu na wyspie trudno nazwać dżunglą ;) ale miejsce fantastyczne, możliwość obcowania z żółwiami - bezcenna. Dodatkowo miejscowi strażnicy mają ogromną wiedzę na temat żółwi i chętnie się nią dzielą. Zaraz przy plaży jest dostępna niewielka ale bardzo bogata w różnego rodzaju żyjątka rafa, którą można oglądać bez pomocy profesjonalnego sprzętu.
Bardzo fajny
Największe wrażenie robi wieczorne bezkrwawe safari w poszukiwaniu żółwi. A same wyspy i plaże raczej takie sobie.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 5/5.
Przewodnik > Malezja > Borneo > Turtle Islands