Malezja

Semenggoh

Semenggoh Wildlife Rehabilitation Centre jest miejscem, w którym osierocone lub chore Orangutany znajdują schronienie i opiekę, a jak dorosną lub wyzdrowieją, są wypuszczane na wolność. W międzyczasie żyją na dużym, nieogrodzonym terenie i dają się podglądać turystom podczas sesji dokarmiania. Dokarmianie ma miejsce dwa razy dziennie, o godzinie 9 i 15. W tym czasie opiekun wykłada owoce i orzechy na drewnianej platformie, na której zaraz po jego odejściu pojawiają się głodne orangutany. Turyści mogą obserwować całe zdarzenie z odległości kilku metrów. Cały spektakl trwa nie więcej niż godzinę.

Jak się dostać do Semenggoh

Semenggoh znajduje się w odległości 30 kilometrów od Kuching i można tam dojechać miejskim autobusem. Przejazd trwa około 40 minut.

Opinie o Semenggoh
+ DODAJ

Bardzo fajny
Szpital dla orangutanów, to nie naturalne środowisko. Polecam Bukit Lawang na Sumatrze i choćby jednodniowy trekking po dżungli, wtedy poczuć można orangutany w naturalnym środowisku. Dla ciekawych, om 3procent orangutanów to tzw ,,mina,,. Nie lubią ludzi, i ich atakują ;)
Zachwycający
Absolutnie "a must" do zobaczenia! Orangutany w naturalnym środowisku oglądane z kilkunastu metrów. Można siedzieć i patrzeć bez końca.
Bardzo fajny
Orangutany niemal na wyciągnięcie ręki. Łatwy dojazd i niemal 100% gwarancji na zobaczenie zwierzaków. Nie są to może warunki zupełnie dzikie, ale zawsze lepiej, niż w zoo.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 4/5.
Przewodnik > Malezja > Semenggoh