Malezja

Redang

Redang jest średniej wielkości (6 kilometrów średnicy) tropikalną wysepką, popularnym celem wakacyjnych wyjazdów turystów z odrobinę zasobniejszym portfelem. Wyspa obfituje w romantyczne zatoczki, piaszczyste plaże, palmy i eleganckie hotele. A woda wokół jest krystalicznie czysta i bogata w kolorowe życie już nawet kilka metrów od brzegu. To świetne miejsce na nurkowanie, poza rafą koralową i rybkami, w wodzie można podziwiać wraki dwóch okrętów wojennych zatopionych podczas II Wojny Światowej.

Redang jest domeną turystyki zorganizowanej, pobyt tutaj należy zorganizować z wyprzedzeniem, w którymś z biur podróży poza wyspą. Nie ma co liczyć na opcje budżetowe, wszystkie resorty i hotele zaliczają się do klasy średniej i wyżej.

Jak się dostać na Redang?

Na Redang można dostać się samolotem z Kuala Lumpur lub Singapuru, albo promem kursującym pomiędzy wyspą, a miejscowością Merang lub miastem Kuala Terengganu. W wysp Perhentian nieregularnie kursują łodzie na Redang, wystarczy popytać i wykorzystać okazję.

Kiedy pojechać na Redang?

Sezon na Redang trwa od czerwca do sierpnia, ale dwa miesiące bezpośrednio przed i po sezonie są również akceptowalne pod względem pogody, a za to można liczyć na mniejsze tłumy i niższe ceny.

Od listopada do lutego włącznie, większość ośrodków i hoteli jest zamknięta.

Opinie o Redang
+ DODAJ

Zachwycający
Pojawiliśmy się tam 21 lutego 2014-raj na ziemi.Zaznaczam ,że bez rezerwacji i z plecakami-Czynne dwa resorty-jeden dla snobów co mają za dużo pieniędzy i muszą życie temu poświęcić a drugi rewela-Nazywa się Paradise resort-ze wspaniałym widokiem i prawie pełnym wyżywieniem i z toną kokosów za hotelem za darmo bo zrywają przed sezonem ,który naprawdę zaczyna się już od 1 marca.My lecieliśmy dalej 2 marca i udało nam się już zobaczyć białych ludzi.Domek z wyżywieniem mieliśmy w tym terminie na cztery osoby za 153 zł od pary.Wyspa i rafa cud-polecamy wszystkim Paradise Resort.
Bardzo fajny
Piękna wyspa, szczególnie jeżeli jesteś fanem tłumów z całego świata i resortów. Jeżeli lubisz ciszę, piękną rafę i zwierzęta na lądzie, wybierz Perhentian,obojętnie który.
Zachwycający
Piękne miejsce. Dość drogie, ale piękne. Jeśli Cię stać, to ja bym się nie wahał.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 5/5.
Przewodnik > Malezja > Redang