Malezja
Borneo

Kinabatangan

Kinabatangan jest jedną z najdłuższych rzek malezyjskiego Borneo. Przepływa ona przez dziewiczą dżunglę stanowiącą ostoję niezliczonych gatunków roślin i zwierząt. To dżungla i jej mieszkańcy są główną atrakcją tego miejsca, zaś rzeka pozwala dostać się do jej wnętrza.

Uncle Tan's Jungle Camp

Jednym ze sposobów na doświadczenie dzikiej przyrody w jej najprawdziwszej postaci jest skorzystanie z oferty wujka Tan'a, którego obóz znajduje się na głęboko w dżungli, na brzegu rzeki Kinabatangan. Obóz i warunki w nim panujące są proste, a wręcz spartańskie, za to jego sympatyczna załoga i kompetencja przewodników rekompensują wszystkie niewygody. Typowy pakiet obejmuje transport między obozem, a Sepilok lub Sandakan, dwa lub trzy noclegi na miejscu, pełne wyżywienie oraz zestaw wycieczek z doświadczonym przewodnikiem. W ramach wycieczek dostępne są wyprawy łodzią po rzece oraz trekking w dżungli o różnych porach dnia, a nawet nocy. Przewodnicy sprawnie wyszukują dzikie zwierzęta, podpowiadają turystom gdzie patrzeć i na co zwracać uwagę. A jest na co patrzeć, bo można tu spotkać orangutany, makaki w wielu odmianach, nosacze, krokodyle, słonie, skorpiony, wężem setki gatunków ptaków i wiele innych zwierząt.

Opinie o Kinabatangan
+ DODAJ

Fajny
osobiście byłam trochę zawiedziona Kinabatangan. Trzeba powiedzieć sobie szczerze , że dżungli to tam nie ma - został malutki skrawek. Wszystko wycieli i posadzili palny oleiste. Sam obóz Uncle Tana był akurat baardzo fajny- materace + moskitiera - nie ma drzwi i okien - super. W mojej ocenie bez porównania lepszy jest Mulu National Park.
Zachwycający
Niezłe, w mojej opinii numer dwa na Borneo, zaraz po Danum Valley. Odgłosy nocnej dżungli absolutnie wymiatają, na nocnym treku wręcz się bałem, że zaraz coś wyskoczy.
Zachwycający
Super, jeden z najbardziej dzikich i autentycznych sposobów na doświadczenie dżungli. Warunki są na prawdę prymitywne, ale dzięki temu jest się jeszcze bliżej przyrody.
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 4/5.
Przewodnik > Malezja > Borneo > Kinabatangan