Malezja
Borneo

Danum Valley

Danum Valley, to ponad 43 tysiące hektarów dziewiczej dżungli, uznawanej za jeden z najbogatszych ekosystemów na świecie, zamieszkiwanej przez niezliczone gatunki roślin i zwierząt. Jednocześnie nie ma w tym rejonie żadnych miast, wiosek, ani innych śladów obecności człowieka. Najwięksi szczęściarze mogą tu spotkać sumatrzańskiego nosorożca, słonia azjatyckiego, gibbona, nosacza, albo orangutana. Liczne, dobrze oznaczone szlaki trekkingowe, liczące w sumie ponad 50 kilometrów, pozwalają dotrzeć do wielu atrakcji, jak jaskinie, punkty widokowe oraz wodospady z oczkami wodnymi. Najwyższy z wodospadów ma 20 metrów wysokości, a pod nim znajduje się 7-poziomowe oczko wodne. Szczególnie dużo wrażeń może dostarczyć nocne safari.

Danum Valley znajduje się 2 godziny drogi od miasta Lahad Datu. Wydaje się, że minimalny, sensowny czas pobytu w Danum Valley, to 2-3 dni.

Opinie o Danum Valley
+ DODAJ

Zachwycający
Tutaj trzeba przyjechać na co najmniej 3-4 dni. Inaczej nawet nie dotkniemy dziewiczego lasu i licznych dróżek trekingowych. Turystów niewielu, co na pewno jest plusem. Trochę grup studentów, naukowców... Przy odrobinie szczęścia możliwość na liczne spotkania ze zwierzętami, ale i bez tego miejsce z wielkim plusem.
Zachwycający
Wspaniałe, nieziemskie miejsce z przepięknym dziewiczym lasem deszczowym. Nie jest to jednak tania destynacja, nawet jeśli jedzie się na własną rękę i nocuje w Danum Valley Field Centre.
Zachwycający
Dla mnie to numer jeden na Borneo i w Malezji w ogóle. W żadnym innym parku nie widziałem tylu zwierząt w naturalnym otoczeniu, co tutaj. A widziałem wiele, także parki, nie opisane na tej stronie.
Bardzo fajny
Przyroda w najdzikszej postaci, jedno z najlepszych miejsc na Borneo, a przy tym mało oblegane przez turystów.
Średnia ocena na podstawie 4 opinii: 5/5.
Przewodnik > Malezja > Borneo > Danum Valley