Laos

Vientiane

Vientiane jest stolicą Laosu, chociaż patrząc na to małe miasteczko, trudno w to uwierzyć. Samo miasto nie jest wielką atrakcją turystyczną, ale nie można mu odmówić uroku, jest tu sporo fajnej, kolonialnej zabudowy, przyjemna nadrzeczna promenada, kilka bardzo ładnych świątyń i innych obiektów. Kilkanaście kilometrów za miastem znajduje się Buddha Park, coś w rodzaju dużego ogrodu z prawie setką posągów Buddy (oraz bóstw hinduistycznych), z czego niektóre są imponująco olbrzymie.

W Vientiane, jak to w stolicy, bez problemu można sie zaopatrzyć w wizy do sąsiednich krajów.

Jak się dostać do Vientiane

Podróż autobusem do Vang Vieng trwa około 5 godzin, do Luang Prabang i Savannakhet 10 godzin, do Pakse 12 godzin.

Opinie o Vientiane
+ DODAJ

Fajny
Przyjemne i ciche jak na stolicę miasteczko. Bez rewelacji i niezapomnianych widoków. Warto odwiedzić COPE center pomagające ofiarom niewybuchów z wojny wietnamskiej.
Fajny
Zapyziała stolica. Aż sie wierzyc nie chce, że to stolica. Zabytków niewiele i atrakcji też niezbyt dużo. Można sie zatrzymać na dzień lub dwa. Dobrze sie zwiedza na rowerze. Do Buddah Park można sie wybrać autobusem nr 14 - ten sam co do Frienship Bridge.
Bardzo fajny
Mnie osobiście Vientiane miło zaskoczył. Bardzo dobrze się tam czułam. Widać mocno przeszły kolonializm, ale dzięki temu można zjeść przepyszne śniadania. Miasto warto przespacerować na nogach, odwiedzić świątynie. Byłam w narodowym muzeum, hmm bez rewelacji, ale nie ma się co dziwić skoro to bardzo biedny kraj. Miasto jest czyste, zadbane. Trafiliśmy na okres kiedy wieczorami były zabawy w przebieranki młodzieży, śpiewy, muzyka, coś pięknego, cudowny klimat.
Fajny
Miasto na 1 dzień. Brak mu "tego czegoś". Warto je zobaczyć, ale 24 godziny w zupełności wystarczą.
Zachwycający
Super piękne spokojne miasto! Mnóstwo ciekawych Watów do obejrzenia. Urocze restauracyjki i kawiarnie. Baaardzo lubię!
Nieciekawy
nie polecam, miasto bez uroku i ducha Indochin....
Zachwycające
To miasto ma swój urok. Lubię do niego wracać. Więc jadę kolejny raz...i polecam
Zachwycające
Byłam w Vientiane rok , zakochałm się w ty kraju jest tam śicznie i ludzie są wspaniali
Fajne
Niby stolica a wszystkie atrakcje objechałem na rowerze w jeden dzień plus kolacja nad Mekongiem. Poza tym nie warto przeznaczać więcej czasu.
Zachwycające
Super wrażenia! Niezapomniane.
Takie sobie
Moim zdaniem miasto do niczego, pod każdym względem. Nie ma po co się zatrzymywać, od razu trzeba jechać gdzieś na wieś.
Bardzo fajne
Miasto wyglądające bardziej jak mały port nadrzeczny, ale niezaprzeczalnie ma urok. Wieczorne piwko laotańskie nad Mekongiem, Wat Si Saket i wycieczka do Buddha Parku lokalnym autobusem to kilka punktów, których nie można ominąć.
Fajne
Całkiem fajne miasteczko, jak na stolicę kraju, to robi śmieszne wrażenie, ale to doskonale pokazuje jaki cały Laos jest.
Bardzo fajne
Zachwycajaca "ulica restauracyjna" wzdluz Mekongu - polecam rybe z trawa cytrynowa.
Bardzo fajne
Naprawdę cool miejsce, podobało mi się. Pyszne jedzonko nad rzeką
Bardzo fajne
Wbrew pozorom całkiem przyjemne miejsce, można pozałatwiać wizy, a w międz czasie jest co pozwiedzać.
Bardzo fajne
To chyba jest najmniejsza stolica świata, w centrum niektóre ulice są szutrowe i po deszczu zamieniają się w błoto. Ale jest tu kilka fajnych świątyń, zwłaszcza wspaniała Wat Si Saket. Park Buddy za miastem też jest niezły, fajna wycieczka na pół dnia.
Średnia ocena na podstawie 17 opinii: 4/5.
Przewodnik > Laos > Vientiane