Kambodża

Kompong Cham

Kompong Cham jest trzecim, co do wielkości miastem Kambodży. Nie jest porywająco atrakcyjny, ale ma dość przyjemną atmosferę i dużo autentyczności. Szczególnie atrakcyjna jest kolonialna architektura oraz kilka khmerskich świątyń, a zwłaszcza Nokor Wat oraz te, znajdujące się poza miastem, na szczycie wzgórza Pros.

Opinie o Kompong Cham
+ DODAJ

Bardzo fajne
Przebywałem w Kompong Cham przez okres jednego roku. Spędziłem tam bardzo fajne chwile. Do zwiedzania jest bardzo dużo, zarówno w mieście jak i w okolicach. Najlepiej zaprzyjaźnić się z kimś miejscowym ( znają język francuski, angielski ale też mówią po rosyjsku) i poprosić o pokazanie miasta i okolic. Dla lubiących zakupy bardzo ciekawy bazar. Kupić można prawie wszystko.Bardzo tanie jest złoto. Miejscowa ludność bardzo sympatyczna, zawsze uśmiechnięta (pomimo dużej biedy). Dla smakoszy polecam miejscowe bary ze wspaniałymi daniami. Nawet w najmniejszym jest ich 150-180.Chińszczyzna oferowana w Polsce się nie umywa.Miejscowy hotel pod nazwą Mekong oferuje noclegi w klimatyzowanych pokojach ( cena ok. 10$ )+dancing+karaoke. Transport przeważnie na rikszach rowerowych, motorowych- dość tani.W samym mieście do zwiedzenia świątynie Buddyjskie- jest ich kilka, bardzo ciekawe malowidła, kurhany. Zabudowa miasta typowo kolonialna, niezliczone sklepiki, rzemieślnicy produkujący ciekawe rękodzieło, pamiątki. Dla lubiących przygody polecam. Cała Kambodża jest cudowna. Jeśli będę mógł wrócę tam bo mimo rocznego pobytu nie zobaczyłem wszystkiego.Obowiązuje wiza.
Fajne
Swiątynie fajne, reszta taka sobie, tylko dla osób z nadmiarem wolnego czasu. Nie rozumiem dlaczego przewodnik tak się tym zachwyca.
Średnia ocena na podstawie 2 opinii: 4/5.
Przewodnik > Kambodża > Kompong Cham