Kambodża

Battambang

Battambang jest drugim, po Phnom Phen, największym miastem Kambodży. Jest dość przyjemne, niebrzydkie, z interesującą architekturą kolonialną, kilkoma świątyniami i dość malowniczymi okolicznymi wioskami. Miasto słynie z efektownych posągów, zdobiących wiele publicznych miejsc. Niewielu turystów tu zagląda, co można potraktować jako dużą zaletę Battambang.

W okolicy znajdują się ruiny khmerskich świątyń w Ek Phnom oraz Phnom Banan, a także wzgórze Phnom Sampeau z Killing Caves, pełnymi śladów zbrodniczej działalności Pol Pota.

Opinie o Battambang
+ DODAJ

Zachwycający
Fantastyczne miasto i okolice. Zupełnie inna Kambodża jaki Siem Reap, inna niż Phnom Penh. Żal było wyjeżdżać. Jest autentycznie. Bez mas turystów.
Zachwycający
warto zobaczyć. Interesujące. Ale przede wszystkim polecam rejs łodzią z Battambang do Siem Reap (lub odwrotnie). nam to zajęło 11h z powodu niskiego poziomu wody (luty 2016). Jednak wbrew obawom nie nudziło mi sie nawet przez minute. Obserwowanie z dachu łodzi nadrzecznego życia, pływających wiosek ze szkołami, kościołem, posterunkiem policji absolutnie niezapomniane. Sam rejs na jezioro z Siem Reap to czysta i mało interesująca komercja. W Battambang Bamboo-Train must see i must do.
Zachwycający
Bardzo przyjazne i spokojne miasto. Dużo atrakcji dookoła (oprócz niżej wymienionych bardzo podobało mi sie obserwowanie milionów nietoperzy wylatujących wieczorem z jaskini).
Bardzo fajny
Jak napisała większość super miejsce, warto przepłynąć łodzią oglądając po drodze miejscową ludność żyjącą nad wodą. koniecznie bamboo train :)
Bardzo fajny
Podróż łodzią super, ale w porze suchej jest to bardzo męczące (długie). Mimo wypłynięcia o 8 rano ze Siem Reap ciężko w Battambang znaleźć szybkie połączenie do granicy w Phsa Prum, chyba że taksówką. Łódź przypływa w miejsce gdzie zatrzymują się także autobusy linii Phnom Penh - Poipet.
Bardzo fajny
Super miejsce. Podobnież polecam przeprawę po Tonle Sap do Siem Reap lub z powrotem. Fantastyczne widoki gwarantowane. Samo Battambang całkiem urokliwe. Podobnież i jego mieszkanki. Polecam też bamboo train :)
Bardzo fajny
Absolutne \'must do & see\' to łódź z Siem Reap do Battambangu. Przez ok. 9 godz. przed twoimi oczami przesuwają się niezapomniane obrazy kambodżańskiej prowincji. Zieleń, błoto, kurne chatki, boat people... Amazing...
Zachwycający
cudowne..przepiekne miejsce. chyba z całej wyprawy po Kambo.. najmilej wspominam własnie to miejsce! oraz transport łodzią z SiemRep do Battambank...9-godzinna przeprawa przez jezioro i kanały...wioski na rzece...piekne widoki..szko,ły..sklepy na palach. Samo Battambank zachwycające...mało turystów. fajny targ i piekne światynie niedaleko. POLECAM!
Bardzo fajne
Senne prowincjonalne cudowne miejsce. Wieczorem, około 20 nie ma już żywego ducha na ulicach. Absolutnie konieczne zwiedzanie pobliskich świątyń: Phnom Banan i Phnom Sampeau. Droga pomiędzy jedną, a drugą nieziemska: droga szutrowa, pola ryżowe, bananowce, palmy, wzgórza i zer ludzi. Do każdej ze świątyń trzeba się wspinać (do Phnom Banan po stromych schodach). Phnom Sampeau jest na szczycie wysokiej skały. Widoki niezapomniane i żadnych turystów. Łódź z Battambang do Siem Reap to również absolutnie polecana "przejażdżka". Osiem godzin niesamowitych widoków!
Bardzo fajne
Fajne:)
Bardzo fajne
Super miejsce ze względu na bamboo train! Kilka kilometrów pod miastem można się przejechać drezyna ze silnikiem spalinowym, która pędzi 30 km na godz po torach. Kilku kilometrowa trasa. Znakomita zabawa. Koszt 8 dolarów za pojazd zrobiony w kilka minut przez dzieci. Bamboo train ma hamulec i jest w miarę bezpieczny. Trasa kolejowa na której szaleją młodzi kolejarze jest obecnie zamknięta )Phnom Phen –Battambang). Miejscowi po remoncie też chcą utrzymać swój pociąg. Polecam genialną podróż z Battambang do Siem Rep statkiem! Płynie się około 8 godzin po rzece i jeziorze. Genialna przygoda, mało ludzi, piękne wioski, w których ludzie żyją na wodzie. Koszt 19 dolarów.
Fajne
Warto tu przyjechac z kambodzanskiej granicy (Poipet), by lodka dopłynac do Siem Reap - krajobrazy niesamowite..ale trzeba sie nastawic na co najmniej kilka godzin powolnej jazdy/ płyniecia
Fajne
fajne miasteczko, prowincja na całego, ale to kocham najbardziej, bardzo autentyczne, niezłe jedzenie, niewielu białych turystów
Fajne
Fajne miasteczko, ale bez przesady. Nie ma tu nic szczególnego do zobaczenia, chociaż klimat ma przyjemny.
Średnia ocena na podstawie 14 opinii: 4/5.
Przewodnik > Kambodża > Battambang