Iran

Kish

Kish jest niedużą, bardzo turystyczną wyspą w Zatoce Perskiej. Jest tu mnóstwo dobrych hoteli i piękne, piaszczyste plaże, a także liczne centra handlowa i bazary, gdyż wyspa jest strefą wolnego handlu. Woda w zatoce jest przejrzysta, turkusowa i ciepła jak zupa, a rafa koralowa jak zwykle bajecznie kolorowa i obfitująca w ryby i inne morskie stworzenia. Można tu nawet znaleźć centra nurkowe i wybrać się na nurkowanie.

Obyczaje na wyspie nieco swobodniejsze, niż na lądzie, ale trzeba pamiętać, że to nadal Iran. Plaże są oddzielne dla kobiet i mężczyzn, nie ma mowy o żadnym bikini, lokalne panie kąpią się w czadorach, a turystki również nie powinny się za bardzo eksponować.

Klimat regionu Zatoki Perskiej może być trudny do zniesienia, zwłaszcza latem. Temperatura zbliżajca się do 50 stopni celsjusza i wysoka wilgotność mogą być bardzo trudne do zniesienia.

Niewielu zachodnich turystów dociera na Kish, za to Irańczycy i mieszkańcy sąsiednich krajów bardzo sobie sobie cenią wyspę jako cel wakacyjnego odpoczynku, zwłaszcza, że przy okazji można po wolnocłowej cenie kupić zmywarkę do naczyń, czy sprzęt DVD.

Opinie o Kish
+ DODAJ

Bardzo fajne
Ciekawe miejsce, obyczajowo luźniejsze, chociaż nie do końca. Klimat zabójczy, na szczęście wszystkie centra handlowe są nieźle klimatyzowane, aż nie chce się z nich wychodzić. Przy odrobinie zaparcia można nawet wynająć samochód i objechać całą wyspę. Benzyna jest w cenie wody mineralnej.
Zachwycające
Jedno z piękniejszych atrakcji IRANU nad Zatoką Perską.... polecam gorąco ;) http://foto.onet.pl/j2c4r,bw4wb8gyg0t0,ety9t,u.html#ety9t
Zachwycające
byłam w kish:) swietne miejsce , cieplutko i bardzo miło
Średnia ocena na podstawie 3 opinii: 5/5.
Przewodnik > Iran > Kish