Iran

Chak Chak

Chak Chak, to niewielka, ale za to najważniejsza na świecie, świątynia Zoroastriańska, wybudowana w jaskini znajdującej się na zboczu góry. Wokół jaskini zbudowano kompleks budynków do obsługi pielgrzymów, którzy masowo nawiedzają to miejsce.

Świątynia sama w sobie może nie rzuca na kolana, ale jej położenie, droga do niej i cała okolica są bardzo klimatyczne.

W centrum pielgrzymkowym przy świątyni można przenocować, warunki są bardzo proste, ale noc spędzona na tarasie, pod gołym niebem może być niezapomnianym doświadczeniem.

Opinie o Chak Chak
+ DODAJ

Fajny
Całkiem ten Chak Chak ciekawy, ale bardziej niż sama świątynia zoroastriańska zachwyca droga wijąca się w dolinie między górami. Warto zorganizować wycieczkę do Chak Chak, Meybod i Kharanak razem. Przeznaczanie czasu na sam Chak Chak nie opłaca się.
Bardzo fajny
Potwierdzam, że dojazd i samo połozenie świątyni niesamowite, a na miejscu to tak sobie, no ale jesteśmy w świętym miejscu Zoroastrian - a to przecież nieprzeciętne.
Takie sobie
Widoki po drodze jak w wielu miejscach w Iranie, a świątynia to maleństwo i do tego niezbyt ładne - no ale fakt, pielgrzymi byli bardzo mili:)
Fajne
Samo miejsce nie jest wielce interesujące ale widoki po drodze są świetne. W droge powrotna z Chak Chak wybralismy sie na pieszo idąc tak przez kilkanaście kilometrów przez półpustynie, podziwialiśmy widoki... woda pomału się nam kończyła a słońce grzało, dobrze że zatrzymał nam się na stopa motocyklista i podwiózł do najbliższej miejscowości.
Bardzo fajne
Super krajobrazy jak z westernow, nie mozna ominac
Bardzo fajne
Tak architektonicznie Chak Chak nie urzeka natomiast widoki podczas przejazdu do tego miejsce sa imponujace. Poza tym mozna obcowac z Zoroastrianami ktorzy sa wspanialymi ludzmi.
Bardzo fajne
W sumie świątynka jest mała i średnio ciekawa, a otaczający je kompleks budynków nieciekawy. Za to spędzenie nocy na którymś z dachów jest, to świetne doświadczenie. W nocy wszystko wygląda inaczej, a niebo nad pustynią.....
Średnia ocena na podstawie 7 opinii: 3/5.
Przewodnik > Iran > Chak Chak