Indonezja
Moluki

Seram

Seram jest drugą największą wyspą archipelagu Moluki w Indonezji. Najpopularniejszym miejscem na Seram jest położona w północnej części wyspy wioska Sawai, gdzie można znaleźć przyzwoity nocleg i piękne plaże. Wyspa Seram otoczona jest piękną rafą koralową, wystarczy tylko nieznacznie oddalić się od brzegu, by znaleźć się wśród kolorowych rybek.

Park Narodowy Manusela

Park Narodowy Manusela zajmuje znaczną część wyspy Seram i słynie z zamieszkujących go niezliczonych gatunków tropikalnych ptaków. Ptaki można podglądać z drewnianych platform zawieszonych w koronach drzew, na wysokości 30 metrów nad ziemię. W parku możliwe są nawet siedmiodniowe wyprawy trekkingowe w głąb dżungli, w czasie których można podziwiać piękne wodospady, koralowe laguny, dzikie zwierzęta oraz można spotkać plemiona ludu Alfur, rdzennych mieszkańców wysp Moluki.

Alfur

Plemiona Alfur to rdzenni mieszkańcy Moluki, których plemiona i wioski można dziś spotkać na kilku z wysp archipelagu. Alfuru żyją w sposób niezmieniony od stuleci kultywując swoje animistyczne wierzenia i tradycje.

Gunung Binaya

Gunung Binaya ma 3027 metrów wysokości i jest najwyższą górą archipelagu Moluki. Wejście na szczyt zajmuje około 2 dni i jest raczej niemożliwe bez przewodnika znającego trasę. Dostanie się do podnóża góry zajmuje kolejne 2-3 dni marszu przez dżunglę.

Opinie o Seram
+ DODAJ

Bardzo fajny
Niezwykle fajne miejsce. Park Narodowy jest jednym z ciekawszych w Indonezji, a wulkan Binaya, to chyba najbardziej dziki i niedostępny szczyt wspinaczkowy, prawdziwa szkoła życia, ale warto.
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 4/5.
Przewodnik > Indonezja > Moluki > Seram