Indie

Chennai

Chennai jest czwartym, największym miastem Indii, mieszka w nim ponad 6 milionów ludzi. Praktycznie nie ma tu żadnych większych atrakcji turystycznych wartych odnotowania, z interesujące miejsc można odwiedzić wytwórnię filmową (Chennai, obok Mumbai i Kolkaty, należy do największych centrów produkcji filmów w Indiach) oraz ogrody Towarzystwa Teozoficznego z jednym z największych na świecie drzew Banyan. Większość podróżnych przyjeżdża tu jedynie ze względu na duże, jedno z ważniejszych w Indiach, międzynarodowe lotnisko oraz wygodne połączenia kolejowe z resztą kraju.

Opinie o Chennai
+ DODAJ

Fajny
Warto zobaczyć świątynie w Chengalpattu i koniecznie Mahabalipuram. Plaże niestety nie są czyste i na widok białego człowieka z każdej strony wychodzą zebrajace osoby, najczęściej z dziećmi. W samym mieście nie ma takiego problemu, jest względnie bezpiecznie. Jedzenie jak kto lubi, dla mnie ze względu na problemy zdrowotne nie było fajne. Alkohol tylko w hotelach i nie należy do tanich, natomiast można kupić w kilku sklepach przypominających mieliny. Świetne herbaty, polecam tulsi ginger firmy organic india. Mimo wszystko w mieście jest pewien magnes, orient przyciągający wzrok i turystów. Chennai trzeba zobaczyć, aczkolwiek na stałe nie chciałbym tam mieszkać.
Taki sobie
Dobre jedzenie.
Fajny
Po opisach widzę różne zdania. Przede mną przeprowadzka do Madras'u. Może ktoś by polecił jakieś ciekawe miejsca?
Nieciekawy
miasto nieciekawe, nasjwyzej mozna spedzic 1-2 dni, mieszkac dluzej to udreka
Zachwycający
Dla mnie bomba! może nie każdego zachwyci miasto, ale po poznaniu głebiej kultury i zaprzyjaźnienia się z tamilczykami jest fanstastycznie! Chetnie bym tam została! Gorąco polecam!
Taki sobie
nic ciekawego raczej
Fajne
Dawny Madras ma swój urok.
Nieciekawe
Tłoczne, głośne i nie ma co oglądać. Chennai to miejsce dobre na przesiadki, z lotniska startują samoloty m in. na Andamany.
Nieciekawe
Pobyt - ewentualnie 1 dzien albo wcale,
Fajne
Samo miasto takie sobie, ale Marina Beach - fantastyczna! Główna arteria miejska - Anna Salai (Mount Road) to świetne miejsce na zaopatrzenie się w książki, płyty i wszelkie inne dobrodziejstwa. No i Madras to raj dla miłośników kina tamilskiego :)
Takie sobie
jak wszystkie molochy w Indiach
Zachwycające
ja uwazam ze to miasto jest wspaniale bo bycmoze tam pojedziemy i bedziemy zarazbiac pieniazki:):):)
Takie sobie
Dla mnie ciekawe miejsce, bo mieszkalismy tam u szalonego pastora, ktory otworzyl juz w Indiach 10 kosciolow wlasnego wyznania. Oparte na Biblii, ale interpretacja bardzo rozna od katolickiej. Niezla jazda - koles codziennie gadal z Bogiem, a cuda czynil co dwa dni. Wicej na moim blogu.
Takie sobie
Ech... jak to z wielkimi miastami...prócz kilku atrakcji architektonicznych... hmm... miasto - raczej z daleka...
Nieciekawe
Należy omijać w miarę możliwości
Takie sobie
Bardzo cieniuktkie miasto.
Nieciekawe
Nic specjalnego.
Średnia ocena na podstawie 17 opinii: 2/5.
Przewodnik > Indie > Chennai