Chiny

Shenzhen

Shenzhen jest bardzo dużym (8 milionów mieszkańców), młodym, nowoczesnym, zupełnie nieciekawym miastem. Graniczy ono z Hong Kongiem i podróż z lub do tego miasta jest głównym powodem przyjazdu do Shenzhen.

Shenzhen posiada dobre połączenia autobusowe i kolejowe z resztą kraju.

Opinie o Shenzhen
+ DODAJ

Nieciekawy
lipka, bylem w zeszłym roku nic ciekawego
Nieciekawy
nuda brzydkie miasto
Fajny
Mieszkam w Shenzhen i bardzo lubię to miejsce. Góry za oknem, plaża pod nosem, wokół palmy, cudowny klimat + uroki wielkiej metropolii i dobra komunikacja z innymi częściami Chin i Azji. Jednak dla osób, które chciałby "zwiedzać" dużo bardziej polecam pobliski Hongkong i Macau. Zapraszam na bloga prowadzonego z Shenzhen: http://pojechana.pl/
Bardzo fajny
Spędziłam w Shenzhen dwa lata i tak jak jeden z przedmówców uważam, że miasto to można albo pokochać albo znienawidzić. Ja należę do grupy miłośników tego wielkiego "miastotworu". Odnalazłam tu wiele niesamowitych miejsc, widziałam na ulicach smutek, śmiech a i niekiedy szaleństwo. Zawsze będę darzyć Shenzhen i świetnych ludzi jakich tam udało mi się poznać wielkim sentymentem. Motto jakie towarzyszyło mi w tym mieście cudów to "rzeczy na pozór najprostsze zawsze okazują się najtrudniejszymi".
Zachwycający
W mieście tym spędziłem 7 lat. Można je pokochać lub znienawidzić. Jest po prostu specyficzne. To trochę taki dziki zachód XXI wieku. Miasto wyrosło nagle, jest tam wielu cwaniaków, ale też nie brakuje porządnych, ciężko pracujących ludzi. Zachwyca nowoczesna architektura i centra handlowe.
Fajny
Jeśli do Hong Kongu jedziesz na dłużej, zwiedź Shenzhen. Jeśli tylko tam, lepiej jedź do HKC bo to jest światowego piękna miasto. Shenzhen - nowoczesne choć zaniedbane - typowe amerykańskie miasto jak w Stanach np. Nowyjork. Ale już on sam nawet jest fajniejszy niż Shenzhen. Polecam na jeden dzień.
Fajny
Nowoczesne miasto z ciekawym parkiem etnograficznym takie "Chiny w pigółce". Ciekawa okolica na północy malownicza wioska rybacka z fantastyczną restauracją.
Bardzo fajne
jedno z ciekawszych miejsc w Chinach
Nieciekawe
nie warto przyjeżdżać nawet na zakupy
Zachwycające
Podziwiam to miasto. Ma zaledwie 26 lat. Średnia wieku mieszkańców 25 lat. Bardzo prężnie rozwijające się największe centrum ekektroniki na Świecie. To są nowoczesne Chiny. Nie zgadzam się z opinią, że jest to miasto nieciekawe.
Nieciekawe
Przytłaczające, dużo lepiej zatrzymać się od razu w Hong Kongu lub Makao.
Średnia ocena na podstawie 11 opinii: 3/5.
Przewodnik > Chiny > Shenzhen