Birma

Bago

Bago jest niewielkim miasteczkiem położonym niecałe dwie godziny drogi od Yangon. Samo w sobie nie jest szczególnie piękne, ale słynie z kilku niezwykle efektownych świątyń. Największa stupa, Shwemawdaw Paya ma 114 metrów wysokości i ponad 1000 lat. W świątyni Shwethalyaung znajduje się drugi największy na świecie posąg leżącego Buddy, ma on 55 metrów długości i 16 metrów wysokości.

Atrakcje

Chyba najlepszym sposobem na zwiedzenie Bago jest wynajęcie na cały dzień rikszy rowerowej wraz z kierowcą, który obwiezie cię po wszystkich ważniejszych świątyniach. Rikszarze zwykle mają układ ze strażnikami i za dodatkową opłatą potrafią załatwić lewe wejścia do obiektów bez konieczności kupowania rządowego biletu wstępu. Rikszarze są często bardzo ciekawymi osobami i dużą atrakcją może stać się samo konwersowanie z nimi.

Codziennie, bardzo wcześnie rano, mnisi z okolicznych klasztorów udają się na tradycyjny obchód miasta, w trakcie którego zbierają od wiernych dary. Warto wstać trochę wcześniej, żeby się temu poprzyglądać.

Opinie o Bago
+ DODAJ

Fajny
Leżący Budda - klasa, lewe wejścia bez rządowego biletu do głównych atrakcji to ściema. Wożą cię po peryferiach, pokazują to, co i tak nie jest strzeżone.
Bardzo fajny
patrzyli na nas jak na prawdziwą atrakcję, może nie piękne ale na pewno miejsce z klimatem! http://www.vimeo.com/30253998 od 0'58" do 1'45"
Bardzo fajne
Extra miejsce
Fajne
Właściciel hotelu zaprowadził nas do szkoły mnichów.Oglądaliśmy bursę i pomieszczenia do nauki.
Fajne
Może być
Bardzo fajne
Małe miasteczko bez specjalnego uroku, tylko świątynie są wspaniałe. Przy hotelach dla białasów kręcą się rikszarze, niektórzy są strasznie fajni i warto nie tylko ich wynająć na tour po świątyniach, ale też pójść z nimi wieczorem na piwko.
Bardzo fajne
Bardzo przyjemne miasteczko, super rikszarze. Świątynie niezłe.
Bardzo fajne
Super miasteczko, świetne świątynki.
Zachwycające
Niesamowite stupy, wracałem do nich po kilka razy. W klasztorze można porozmawiać z mnichami.
Średnia ocena na podstawie 9 opinii: 4/5.
Przewodnik > Birma > Bago