Tajlandia

Pogoda w czerwcu

Czerwiec jest drugim miesiącem pory deszczowej w Tajlandii. Jest nadal bardzo gorąco, choć odrobinę chłodniej, niż w maju, również pada trochę mniej, za wyjątkiem wybrzeża wschodniego (Koh Chang), gdzie pada akurat znacznie więcej, niż gdziekolwiek. Pogoda w czerwcu, jak na porę deszczową jest całkiem przyzwoita, częste deszcze przeplatane są okresami pięknej, słonecznej pogody. Pada średnio co drugi dzień, późnym popołudniem, albo w nocy. Deszcze zwykle są krótkie, choć intensywne. W czerwcu nikt już nie pamięta o sezonie turystycznym, wiele miejsc, szczególnie hoteli, zostaje po prostu zamkniętych na czas całej pory deszczowej. Te, które pozostają otwarte, oferują zwykle korzystne rabaty. Mogą nie kursować niektóre promy rozwożące turystów na wyspy. Czerwiec wydaje się być najłagodniej traktowanym przez monsun miesiącem w czasie całej pory deszczowej.

StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
Tajlandia północna
29
32
35
36
34
32
32
31
31
31
30
28
Tajlandia centralna
32
33
34
35
34
33
33
33
32
32
32
31
Tajlandia wschodnia
31
31
32
33
32
31
30
30
30
31
32
31
Tajlandia południowo-zachodnia
33
34
34
34
32
32
31
31
30
31
31
31
Tajlandia południowo-wschodnia
29
30
31
32
33
32
32
32
32
31
30
29
Warszawa
0
1
6
12
18
21
22
22
17
12
5
2

Tajlandia północna

Północna Tajlandia w czerwcu doświadcza wysokich temperatur, dużej wilgotności i intensywnych opadów deszczu (średnio co drugi dzień). Trekking w dżungli nie jest niemożliwy, ale trzeba bardzo uważać na błotniste szlaki i bardzo liczne pijawki. Zieleń czerwcowej dżungli potrafi oszołomić, a wodospady i górskie rzeki nabierają wreszcie trochę wody, więc można liczyć na nieprzeciętne widoki, a spływ pontonem może dostarczyć sporo emocji.

Tajlandia centralna

Czerwiec w centralnej Tajlandii jest gorący, wilgotny i obfitujący w opady deszczu, choć nie tak intensywne, jak w poprzednim, czy następnym miesiącu. Zwiedzanie Bangkoku w takich warunkach nie jest bardzo komfortowe, ale też nie jest niemożliwe do wykonania. Znacznie lepiej znieść taką pogodę poza miastem, zwłaszcza, że przyroda jest w tym czasie w swoim rozkwicie, a malownicze wodospady są pełne wody.

Tajlandia wschodnia

Czerwiec jest fatalnym miesiącem na wyprawę na Koh Chang i okoliczne wyspy. Co z tego, że jest nieco chłodniej, niż w poprzednich miesiącach, skoro deszcz pada i to intensywnie, niemal codziennie. Do tego morze bywa niespokojne, a przez to niebezpieczne. Wschodnie wybrzeże jest najbardziej mokrym rejonem Tajlandii w czerwcu.

Tajlandia południowo-zachodnia

Na wybrzeżu południowo-zachodnim w czerwcu jest gorąco i wilgotno, a deszczu można się spodziewać średnio co drugi dzień, albo częściej. Na szczęście, pomiędzy jedną ulewą, a drugą, zwykle mamy piękną, słoneczną pogodę, w sam raz na plażowanie, choć zdarzają się również dni pochmurne. Czerwcowe morze bywa niespokojne, więc uprawianie sportów wodnych jest nieco mniej bezpieczne. Na wyspach wiele mniejszych hoteli i restauracji jest zamkniętych, trudniej również dostać się na wyspy ze względu na ograniczenia w połączeniach promowych.

Tajlandia południowo-wschodnia

Pomimo pory deszczowej, wybrzeże południowo-wschodnie oferuje całkiem przyzwoitą pogodę na wypoczynek. Jest co prawda gorąco i wilgotno oraz pada średnio co drugi dzień, ale mniej intensywnie, niż w innych rejonach Tajlandii i można liczyć na sporą dawkę ładnej pogody.

Komentarze
+ DODAJ

Pogoda na Railay i po na pobliskich wyspach w pierwszej połowie czerwca 2011 nie była taka zła, mimo początku pory deszczowej. W ciągu tygodnia padało kilka razy, obficie ale nie dłużej, niż przez 1-2 godziny. Spokojnie dało się plażować i zwiedzać różne wyspy. Gorzej z pływaniem i snorkelowaniem, bo morze było dość niespokojnie i niebezpieczne. Zdarzyło się, że któregoś dnia odwołano wycieczkę łodzią długorufową z powodu zbyt wzburzonego morza. Przez 3 dni w Bangkoku padało codziennie od 17, jak w zegarku. Po 20 minutach na ulicy robiło się wody po kostki, w życiu nie widziałam takiej ulewy i to trzy dni pod rząd.
Iga
Przewodnik > Tajlandia > Pogoda > Czerwiec