Indie

Ranakpur

Ranakpur jest małą wioską słynącą ze znajdującej się tu dżinijskiej świątyni. Świątynia powstała w XIV wieku i jest absolutną perełką architektoniczną. Jest w całości zbudowana jest z marmuru, a w jej wnętrzu znajduje się niezliczona ilość figurek dżinijskich idoli oraz ponad 1400 filarów, które są niezwykle bogato zdobione i każdy jest inny.

W pobliżu znajduje się jeszcze starsza, ale nie tak imponująca Świątynia Słońca oraz kilka innych, mniejszych świątyń.

Jak się dostać do Ranakpuru

Do Ranakpuru najłatwiej jest się dostać z Udaipuru zwykłym publicznym autobusem, bez problemu można pojechać i wrócić w ciągu jednego dnia.

Opinie o Ranakpurze
+ DODAJ

Zachwycający
Świątynia jest niesamowita. Warto zobaczyć. Można również uzyskać specjalne błogosławieństwo od kapłana. Trzeba jednak wziąć pod uwagę dosyć ostrą selekcję na wejściu. Nie wolno mieć odsłoniętych nóg, ale można wypożyczyć długie spodnie w razie potrzeby. Zakazane jest również wnoszenie jedzenia i napojów.
Zachwycający
Bez wątpienia perełka. Bogactwo i zdobień i dokładność detali zachwyca. Jedna z najpiękniejszych (jak nie najpiękniejsza) świątyń w Indiach, a kilka już widziałem.
Taki sobie
ładna świątynia, ale czy zachwycająca, to bym nie powiedział
Zachwycający
Jedna z najpiękniejszy rzeczy, które widziałam w moim życiu !!!!!!
Zachwycające
Zarąbiste i wspaniałe! W okolicy warto zobaczyć fort Kumbalgarh, który jest nie mniej zarąbisty.
Zachwycające
Ranakpur. Cudowne miejsce; miła, mała wioska położona w sąsiedztwie jeziora.Cudowne miejsce by zrelaksować się po wizytach w dużych miastach Indii Północnych. Atrakcją turystyczną jest niesamowicie piękna świątynia dżinijska. W środku tysiące pięknych rzeźb i kolumn wykutych precyzyjnie w białym marmurze. Dżiniści to najłagodniejsi ludzie na ziemi, bardzo uważają by nie skrzywdzić żadnej żywej istoty.
Zachwycające
Must see w Indiach! Naprawde warto zmienic odrobinke trasę, aby zachaczyc o Ranakpur!
Bardzo fajne
Bardzo fajne i urocze miejsce- w okolicach świątyni nie ma natłoku ludzi, jest spokojnie. Zwiedziliśmy "po drodze", ale wizyta tam nie wymaga dużej ilości czasu.
Zachwycające
to jedno z najmagiczniejszych miejsc w Indiach
Zachwycające
Wiele świątyń w Indiach widziałam ale ta wydaje mi się najpiękniejsza... naprawdę warto pojechać i zobaczyć ją na własne oczy
Bardzo fajne
fajna świątynia i jeszcze fajniejsza okolica
Zachwycające
Świątynia(e) przepiękna. Ranakpur położony jest juz wyżej niż Jodhpur i Udaipur, więc jest też trochę chłodniej.
Bardzo fajne
Ładna świątynka, ale dość mała
Bardzo fajne
Piękna świątynia, majstersztyk.
Średnia ocena na podstawie 14 opinii: 5/5.
Przewodnik > Indie > Ranakpur