Nepal

Lumbini

Lumbini jest małą wioską, w pobliżu której dwa i pół tysiące lat temu urodził się książę Siddhartha Gautama, zwany później Buddą. Z tej racji Lumbini należy do najświętszych miejsc dla wyznawców Buddyzmu i nieustannie przyciąga tłumy pielgrzymów z całego świata.

Obok wioski znajduje się duży park, w którym zbudowano świątynię upamiętniającą narodziny Buddy oraz liczne kalsztory i świątynie ofiarowane przez różne kraje buddyjskie. Każdy klasztor, czy świątynia mają architekturę charakterystyczną dla danego kraju i mieszkają w nich mnisi z tego kraju. Daje to okazję poznania różnych tradycji i kultur w ciągu jednego spaceru.

W niektórych świątynia można wziąć udział w praktykach religijnych, dostępne są również kilkudniowe lub dłuższe kursy medytacyjne.

Noclegi w Lumbini

W wiosce jest kilka hotelików oferujących noclegi, ale dużo ciekawszym doświadczeniem może być nocowanie w klasztorze. Jest to możliwe na przykład w klasztorze koreańskim.

Jak się dostać do Lumbini?

Lumbini znajduje się około 20km od popularnego przejścia granicznego Sunauli/Bhairahawa. Można się tu dostać publicznym autobusem, albo taksówką.

Śladami Buddy

Wschodnie Indie są rejonem, w którym żył i nauczał Siddhartha Gautama, zwany także Buddą. W wielu miejscach, dla upamiętnienia ważnych wydarzeń z Jego życia wybudowano wspaniałe stupy, świątynie oraz klasztory. Każdy buddyjski kraj starał się zostawić po sobie ślad stawiając budowle w charakterystycznym dla siebie stylu, co daje okazję do zapoznania się z tradycją i kulturą religijną wielu krajów.

Na ścieżce buddyjskich pielgrzymek leżą:

Opinie o Lumbini
+ DODAJ

Nieciekawy
duże rozczarowanie, daleko, kompleks świątyń w trakcie budowy, nic ciekawego
Średnia ocena na podstawie 1 opinii: 1/5.
Przewodnik > Nepal > Lumbini